kuchnia szkło lacobel

Charakterystyka szkła lacobel

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych metod wykańczania wnętrz. Jedną z najciekawszych i dających najprzyjemniejsze dla oka efekty estetyczne, są tafle szkła lacobel. Szczególnie często spotykane są one w kuchniach oraz łazienkach. Jakie są cechy szkła lacobel i dlaczego warto zainteresować się tym nietypowym rozwiązaniem? Odpowiedzi znajdziemy w poniższym artykule.

Czym jest lacobel?

Lacobel, często spolszczane jako lakobel, to szklane panele przeznaczone do dekoracji ścian. W dzisiejszych czasach cieszą się one coraz większą popularnością, zwykle stosowane są jako wykończenie ściany w kuchni w przestrzeni między blatem, a szafkami. Panele mogą mieć jednolitą barwę bądź posiadać nadruk na wewnętrznej stronie przylegającej do ściany,  montowane są zazwyczaj za pomocą kleju, podobnie jak lustra. Wysokiej jakości panele lacobel znajdziemy w ofercie firmy Diament S.C. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Przede wszystkim estetyka

Nie ulega wątpliwości, że szkło lacobel to świetny sposób na to, żeby nasza kuchnia nabrała blasku – wnętrza wykończone przy pomocy paneli lacobel prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo. Możliwość praktycznie dowolnego modyfikowania wyglądu paneli daje ogromne możliwości aranżacyjne – dla minimalistycznych wnętrz najlepiej spiszą się panele o jednolitej barwie, jeśli jednak chcemy spersonalizować naszą kuchnię, możemy zamówić na niej wybrany przez nas nadruk. Może to być logo bądź dowolne zdjęcie. Efektownego wizerunku nie psują nawet ślady łączenia panel ze sobą, które po odpowiednim wykonaniu są praktycznie niewidoczne.

Prostota utrzymania

Lacobel to gładkie szkło, między panelami nie ma fug – to wszystko sprawia, że utrzymanie takiej powierzchni w czystości jest dużo łatwiejsze, niż płytek ceramicznych. Jedyne, czego potrzebujemy, by pozbyć się zabrudzeń to zwykły płyn do mycia szyb. Dlatego lacobel sprawdzi się szczególnie jako wykończenie ściany za kuchenką i zlewem, gdzie najczęściej powstają plamy.

Bezpieczeństwo

Płyty lacobel są odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego stosowanie ich w kuchni nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Dla zabezpieczenia ich przez uszkodzeniami mechanicznymi bądź bakteriami mogą być stosowane specjalne folie i powłoki.

Wady?

Szkło lacobel to materiał dość kosztowy – dokładna cena uzależniona jest co prawda od parametrów szkła oraz metody jego wykończenia, powinniśmy jednak i tak przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych za metr kwadratowy. Kolejny minus lacobel to fakt, że uszkodzonej tafli nie da się naprawić, należy ją wymienić na nową, co również wiąże się z kosztami. Ściana pod lacobel powinna być odpowiednio przygotowana i idealnie równa. Montaż paneli na krzywej ścianie spowoduje nadmierne naprężanie się materiału i w efekcie jego pęknięcie.

Materiał partnera