Pościel z kory

Charakterystyka pościeli z kory

Popularna pościel z kory wyróżnia się charakterystyczną, miejscową strukturą wgłębień i wypukłości. Należy do grupy najczęściej wykorzystywanych dzianin, z których szyje się pościel. Jej powierzchnia może nie podpasować małym dzieciom, ponieważ nie jest stuprocentowo gładka. Nieco chropowata faktura nie przeszkadza jednak domownikom, zwracającym uwagę na jej inne zalety: bogactwo wzorów i kolorów, a także łatwość pielęgnacji.

Czym jest pościel z kory?

Pościel z kory jest odmianą pościeli bawełnianej. Produkuje się ją z włókien bawełny (im ich więcej, tym lepsza jakość powleczenia). Często dodaje się też domieszkę poliestru, który poprawia właściwości użytkowe pościeli i zwiększa jej trwałość. Optymalna ilość sztucznego surowca powinna oscylować wokół maksymalnie 30%.

Najlepiej kupić pościel najlepszej marki w modnych kolorach. Jednym ze sklepów, w których można spotkać pościel z kory, jest hurtownia pościeli Aliss.

Cechy pościeli z kory

Właściwości pościeli wiążą się z cechami włókien, z których jest wykonana. Pościel z kory ma zatem analogiczne parametry co naturalna bawełna. Dobrze przepuszcza powietrze i jest miękka w dotyku. Mogą pod nią spać alergicy, ponieważ nie uczula. Cechuje się wytrzymałością (nie przeciera się, nie zmienia kształtu, nie kurczy się ani nie traci koloru pod wpływem prania). Sprawdzi się zarówno w miesiącach zimowych (nagrzewa), jak i letnich.

Pościel z kory też bardzo prosta w pielęgnacji – wystarczy regularnie prać ją w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Suchej i gładkiej pościeli nie trzeba prasować ani krochmalić. Wystarczy ją złożyć i schować na półce, gotową do użytku.

Pościel z kory jest coraz popularniejsza z powodu swojego oryginalnego, niebanalnego wzornictwa. Domownicy mogą przebierać w różnych wersjach: zarówno tych nieco stonowanych, jak i kolorowych do pokoju dziecięcego, bogatych w postacie z bajek i kreskówek.

Czym kierować się przy zakupie pościeli?

Kupując pościel z kory, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim tkanina powinna posiadać odpowiednie certyfikaty, potwierdzające jej wysoką jakość. Warto zainteresować się składem materiału – czy pościel jest stuprocentowo bawełniana, czy raczej występują też domieszki syntetyków. Rozmiar powinien być dopasowany do wymiarów poduszek i kołdry, a kolorystyka dopasowana do stylu aranżacji i wystroju wnętrza. Najlepiej zdecydować się na pościel z kory o znacznej gramaturze. Spore znaczenie ma także jej sposób zapinania. Najważniejsza jest jednak wysoka jakość. Cena nie powinna odgrywać najważniejszej roli, ponieważ nie zawsze idzie w parze z poziomem wykonania.

Materiał partnera