płyn do mycia naczyń

Charakterystyka dobrych płynów do naczyń

Płyny do naczyń zalicza się do detergentów, które są produktami myjącymi i odtłuszczającymi.  Rynek oferuje wiele takich środków, jednakże należy zwrócić uwagę na to, aby wybrać odpowiedni i skuteczny. Wyjaśniamy, czym powinien charakteryzować się dobry płyn do naczyń oraz na co zwracać uwagę podczas jego zakupu.

Skuteczność w myciu

Pierwszorzędnym zadaniem każdego płynu do mycia naczyń jest usuwanie zabrudzeń z powierzchni. Tymi zabrudzeniami mogą być resztki jedzenia, tłuszcz i przebarwienia. Za skutecznością płynu do naczyń stoi obecność środków powierzchniowo czynnych. Są to substancje, które zmniejszają napięcie powierzchniowe wody, jednocześnie bardzo dobrze reagują z brudem i skutecznie go usuwają. Płyny do naczyń emulgują tłuszcz, dzięki czemu doskonale radzą sobie z usuwaniem nawet zaschniętego oleju.

O płynach do naczyń wypowiada się pracownik firmy PETRUS SERWISDobre płyny do naczyń powinny być przeznaczone do różnego rodzaju powierzchni, które na ich działanie będzie skuteczne. Dotyczy to naczyń emaliowanych, aluminiowych, szklanych lub stalowych. Istotna jest oszczędność- warto posiadać jeden płyn, którym będzie można wyczyścić każdą powierzchnię.

Oprócz usuwania zabrudzeń dobre płyny do naczyń nie powinny zostawiać smug i zacieków na czyszczonej powierzchni. Jest to jednoznaczne z ich przeznaczeniem oraz skutecznością, za którą stoi nieskazitelna czystość i połysk naczyń.

Zapewnienie bezpieczeństwa dla skóry

Oprócz skuteczności w myciu płyn do naczyń powinien być bezpieczny dla skóry rąk. Nieodzownymi składnikami tych detergentów są środki chemiczne, jednak ważne jest, aby nie wpływały negatywnie na skórę i nie powodowały reakcji alergicznych lub podrażnień. Dodatkowymi elementami składowymi płynów do naczyń, które będą chroniły dłonie i paznokcie są gliceryna lub lanolina. Są powszechnie znanymi produktami, które mają działanie nawilżające i są stosowane na przykład w kremach do rąk oraz innych kosmetykach.

Nie należy obawiać się środków chemicznych zawartych w płynach do naczyń, ponieważ to one odpowiadają za dokładne oczyszczanie naczyń. Jednakże warto zwracać uwagę na pełny skład tych detergentów, który zapewni o bezpieczeństwie użytkownika.

Wydajność – podstawa ekologicznego zmywania

W obecnych czasach ekologia jest bardzo ważnym tematem, dlatego wdrażanie ekologicznych zachowań może okazać się niezwykle wartościowe nawet w przypadku mycia naczyń. W jaki sposób zadbać więc o środowisko wybierając dobry płyn do mycia naczyń? Przede wszystkim poprzez zdecydowanie się na większe opakowanie detergentu. Pojemnik 5 – litrowy lub nawet 10 – litrowy znacznie zmniejsza ilość odpadów, a przy tym starcza na dłużej. Płyny do naczyń są często sprzedawane w kanistrach o bardzo dużej pojemności. Warto więc zaopatrzyć się w dodatkową butelkę, do której będzie można przelewać odpowiednią ilość płynu.

Niezależnie od pojemności, każde opakowanie powinno nadawać się do recyklingu. Wyznacza to certyfikat, którym opatrzone są ekologiczne i biodegradowalne płyny do naczyń.

Materiał partnera