Cechy dobrej lampki nocnej

Czy jesteś jedną z tych osób, które nie wyobrażają sobie nocnego wypoczynku bez chwili spokojnej lektury przed snem? A może twój rytm życia wymaga wstawania o poranku i to jeszcze przed świtem? Zdarza ci się wstawać w nocy? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na chociaż jedno z tych pytań, potrzebujesz lampki nocnej. Powiedzmy sobie szczerze, jest to element wyposażenia niezbędny w każdej sypialni.

Źródło światła przy twoim łóżku ma być przede wszystkim funkcjonalne, nie oznacza to jednak, że lampka nocna nie może być częścią dekoracji wnętrza. Przeciwnie, aby w twojej sypialni zawsze panowała przyjemna atmosfera, ustawiona w niej lampa powinna być ładna, pasować do ogólnego wystroju. Na szczęście bogata oferta sklepów oświetleniowych z pewnością umożliwi ci wybór idealnego rozwiązania.

Dobra lampka nocna, czyli jaka?

Zanim przystąpisz do poszukiwania odpowiedniego modelu lampki nocnej, zastanów się, w jaki sposób ma ci służyć. Od tego będzie zależało, na jaki typ oświetlenia warto zwrócić największą uwagę. Jeżeli zależy ci na delikatnym, rozproszonym świetle, które nie będzie raziło po nagłym włączeniu w środku ciemnej nocy, dobrym rozwiązaniem będą np. klasyczne lampki z abażurem.

Natomiast osoby, które potrzebują dobrego światła do czytania w łóżku, mogą nie być zadowolone z takiego rozwiązania. Dla nich odpowiednim wyborem będą źródła nieosłonięte, najlepiej dające światło punktowe i z możliwością regulacji jego kąta padania. Przykładem niech będą lampki na klips z elastycznym wysięgnikiem, często spotykane w pokojach młodzieżowych, ale nie tylko.

Rodzaje lampek nocnych

Najbardziej typowym rozwiązaniem do sypialni są eleganckie lampki stołowe z abażurem. Takie modele z reguły doskonale komponują się w aranżacjach klasycznych sypialni i często ustawiane są po obu stronach łóżek małżeńskich. Szukając oświetlenia do bardziej nowoczesnego wnętrza warto wziąć pod uwagę pomysłowe wariacje na ich temat, np. stołowe lampki druciane czy z kloszem w postaci tuby.

W sypialniach osób młodszych – czy to metryką, czy duchem – szafkę nocną może zdobić tzw. lampka lawa (np. Rabalux Gliiter, Rabalux Marshal), świecąca kula ledowa (Rabalux Ozone, 4Concepts Livorno), lampka solna (Rabalux Rock, Rabalux Vesuvius) lub wyjątkowo piękna lampa w formie kolorowego kwiatu (Luminex Oaza, Globo Purple).

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, czasami przy łóżku potrzebujemy mocniejszego źródła światła. W takim przypadku nie musisz ograniczać się do typowych lampek ustawianych na nocnej szafce. W zależności od upodobań i fantazji, możesz skorzystać np. z lampy stojącej z źródłem światła na długim wysięgniku, maleńkiej lampki z klipsem, którą można przypiąć do zagłowia lub stojącego obok łóżka mebla, a nawet zdecydować się na montaż kinkietu (przy instalacji pamiętając o tym, by włącznik znajdował się w zasięgu ręki).

Chcąc znaleźć odpowiedni model w przystępnej cenie, koniecznie zajrzyj do sieci. W sklepie internetowym Światło i Styl znajdziesz wszystkie z wymienionych wyżej typów oświetlenia i wiele, wiele więcej. Oprócz nieograniczonego wyboru produktów, zakupy online oznaczają też wygodę, możliwość znalezienia atrakcyjnych promocji, a niekiedy również darmową dostawę do twojego domu.

Materiał partnera