brama ogrodzeniowa

Brama ogrodzeniowa z automatyką – zalety rozwiązania

Brama wjazdowa jest ważnym elementem ogrodzenia. Odgradza posesję od świata zewnętrznego, ma zapewniać bezpieczeństwo i prywatność. Z uwagi na to, że jest używana wielokrotnie w ciągu dnia, powinna się łatwo otwierać i zamykać. Użytkownik powinien wkładać minimum wysiłku w jej obsługę, co gwarantuje automatyczny mechanizm. Poznaj zasadnicze zalety tego rozwiązania!

Automatyka do bramy: bezpieczeństwo oraz harmonia pracy

Brama wyposażona w automatyczny system obsługi jest zestawem konkretnych elementów. Elektryczny napęd oraz siłowniki gwarantują płynne i zdalne sterowanie. Możliwość otwierania bramy i zamykania jej z pewnej odległości zwiększa bezpieczeństwo posiadacza posesji.

Automatyka do bramy pozwala na dotarcie na teren działki bez konieczności wysiadania z samochodu. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, które mogą zagrażać osobom lub mieniu. Wynika to z faktu ograniczenia ryzyka narażania się na potencjalnie niebezpieczne kontakty z innymi. Jest to szczególnie ważne np. wieczorami.

Zdalne obsługiwanie bramy skutkuje również wzrostem bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pozwala ono na szybkie i łatwe włączenie się do ruchu lub zjechanie na teren danej posesji, jeśli brama zostanie uruchomiona we właściwym czasie. Zostanie to szczególnie docenione przez właścicieli domów i mieszkań zlokalizowanych w pobliżu ruchliwej ulicy.

Co więcej, wysokiej jakości brama z automatyką, będzie bezpieczna dla użytkowników. Wyposażona w czujniki, nie zamknie się niespodziewanie, gdy na jej drodze pojawi się np. dziecko lub zwierzę. Nie zniszczy ona również żadnego pojazdu, który nagle znalazłby się z jakiegoś powodu na jej drodze.

Wygoda użytkowania bramy z automatyką

Brama z automatyką jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Gwarantuje znaczne oszczędności czasu i na ogół jest prosta w obsłudze. Bez użycia siły oraz bez konieczności przytrzymywania skrzydeł bramy możliwe jest opuszczenie posesji lub wjechanie na jej teren. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Jak zaznaczają specjaliści Zakładu Ślusarskiego Mirosława Zblewskiego, jest to rozwiązanie doceniane przede wszystkim w czasie niesprzyjającej pogody.

Kierowca nie musi opuszczać ciepłego i suchego wnętrza samochodu, może nim wjechać pod sam dom. Jest to również zaleta doceniania przez rodziców, którzy mogą pozostać wraz z dziećmi w samochodzie aż do momentu pokonania całego podjazdu. Bramy takie mają często również dodatkowe funkcje, jak np. spowolnione domykanie, a ich konserwacja oraz utrzymanie nie są trudne.

Materiał partnera