Materace

Bonell i pocket, czyli rodzaje materaców do łóżek

Materac to materac – powie niejedna osoba, która nie przywiązuje większej uwagi do komfortu snu. A to twierdzenie jest błędne, gdyż producenci oferują wiele rodzajów tego produktu – o różnej wielkości, grubości, twardości i budowie. To głównie od materaca zależy wygoda i jakość snu, dzięki czemu można pozbyć się nawet bólów kręgosłupa i głowy! Ogromną popularnością cieszą się wersje pocket i bonell. Czym one się charakteryzują?

Materace bonell i pocket – czym się różnią?

Starsze, lecz solidne i popularne materace bonell składają się z szeregowo ułożonych sprężyn połączonych drutem. Mają kształt klepsydry i pracują progresywnie. Im większy nacisk jest kładziony na dany fragment, tym większy opór stawiają. Materace bonell zapewniają zdrową dla kręgosłupa stabilizację, są też bardzo solidne i trwałe.

Modele sprężynowe idealnie nadają się dla osób śpiących pojedynczo. Dlaczego? Głównie ze względu na powierzchniowe działanie sprężyn, które pod wpływem ciała uginają większą część materaca. W efekcie pod cięższym użytkownikiem tworzy się dołek, do którego zsuwa się lżejszy partner. Każda zmiana pozycji jednej osoby jest odczuwalna przez tą drugą.

W materacach bonellowych nie ma więc stref twardości. Są one jednak wytrzymałe i bardzo korzystne cenowo, a dla jednej osoby to w pełni satysfakcjonująca opcja!

Alternatywą są materace pocket, które składają się ze sprężyn kieszeniowych. Te elementy nie są ze sobą połączone, a znajdują się w osobnych materiałowych woreczkach. Dzięki temu  powstały nacisk jest punktowy, a nie powierzchniowy. To opcja idealna dla par, ponieważ pod wypływem ciężaru ciała ugina się tylko dany fragment, a nie cały materac. Druga osoba nie odczuwa zmian pozycji partnera,  co przekłada się na większą wygodę i komfort snu.

Materac pocket czy bonell?

Bonell to idealna opcja dla osób, które chcą zaopatrzyć się w niedrogi i wytrzymały materac. Świetnie nadają się do użytku komercyjnego na przykład w hotelach i pensjonatach.  

– Materace pocket z wysoką elastycznością punktową dopasowują się do kształtu ciała, co jest dobre zwłaszcza dla osób, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa. Formatki pocket z reguły są też wyposażone w siedem stref twardości, dzięki którym cięższe partie ciała nie zapadają się. To idealne rozwiązanie dla par i osób ceniących największy komfort – mówi specjalista z firmy MEBLOVO24 Piotr Mendel.

Wybór materaca jest więc zależny od indywidualnych preferencji. Warto dokładnie przemyśleć zakup, by cieszyć się modelem szytym na własną miarę! 

Materiał partnera