Armatura łazienkowa jako element aranżacji wnętrza

Elementy, składające się na armaturę łazienkową, oprócz funkcji czysto praktycznych pełnią również funkcje estetyczne. Doskonałym przykładem mogą tutaj być piękne i oryginalne baterie łazienkowe, które z pewnością nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli zastanawiasz się, jakie baterie wybrać, aby Twoja łazienka oczarowywała swoim wyglądem za każdym razem, ten artykuł jest dla Ciebie.

Estetyka na miarę czasów

Obecnie w architekturze i wystroju wnętrz króluje minimalizm w połączeniu z naturalnymi materiałami. Taki trend stanowi bowiem swego rodzaju połączenie prostoty formy z pięknem otaczającego nas środowiska. Idealnie wpisują się w niego drewniane baterie łazienkowe, które potrafią ożywić i ocieplić wnętrze przy jednoczesnym zachowaniu minimalistycznej formy.

Drewniane baterie łazienkowe – dekoracja jedyna w swoim rodzaju

Drewniane baterie? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Istnieje możliwość zakupu drewnianych baterii i to wyprodukowanych w naszym kraju z gatunków drzew, rosnących w Polsce.

Takie baterie ocieplają aranżacje wnętrz łazienek i stanowią niepowtarzalną ozdobę. A wszystko to dzięki cennym właściwościom materiału, jakim jest drewno. Drewniane baterie łazienkowe świetnie wpiszą się w niemal każdy wystrój, nie musimy więc rezygnować z wcześniejszych pomysłów. Drewno nie jest bowiem materiałem, który dominując wystrój, „skradnie” wnętrzu pozostałe jego elementy. Wręcz przeciwnie – w bardzo subtelny i wysmakowany sposób go podkreśli. A w łazienkach, urządzonych w stonowanych barwach, taka dekoracyjna bateria stanie się bardzo ciekawym akcentem, ożywiającym wnętrze.

Jakie jeszcze walory, oprócz estetycznych, posiadają drewniane baterie łazienkowe?

Na pytanie o to, co jeszcze wyróżnia baterie łazienkowe tego typu, zapytaliśmy u źródła.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Green Home Design, będącej producentem jedynej na świecie kolekcji drewnianych baterii łazienkowych:

Poza licznymi walorami estetycznymi, baterie wykonane z drewna wyróżnia wysoka jakość ich wykonania. Każdy nasz produkt wytwarzamy bowiem ręcznie przy użyciu starannie wyselekcjonowanych materiałów. W procesie produkcji baterii – zawsze, bez wyjątków – dobieramy materiały do poszczególnych projektów w taki sposób, aby zachować odpowiedni odcień danego gatunku drewna oraz jednolity kierunek jego słojów. Dzięki specjalnej obróbce zaś, połączonej z długotrwałym procesem suszenia, nasze baterie wyróżniają się bardzo wysokim stopniem trwałości i mogą służyć przez długie lata.

Jak widać drewniane baterie łazienkowe to wybór, który gwarantuje zarówno trwałość, jak i niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? My je szczerze polecamy i na koniec jeszcze dodamy, że oprócz dostępnych gotowych modeli drewnianych baterii, istnieje możliwość zamówienia ich według własnego projektu.

Materiał partnera