wybor mebli do mieszkania

Aranżacja wnętrza nowego mieszkania – czym się kierować przy wyborze mebli?

Meble, zaraz po dobrze wykonanych pracach budowlanych, są kolejnym bardzo ważnym aspektem urządzania mieszkania. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiednich komód, szaf, meblościanek i kompletów wypoczynkowych. Dzięki meblom wykonanym w stylu, który dobrze komponuje się z wystrojem każdego pomieszczenia, można stworzyć ładne i przytulne wnętrze. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze mebli do nowego mieszkania.

Jak wybrać odpowiednie meble?

Kupując nowe meble, warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które muszą spełnić. Najpierw należy dokonać wszystkich niezbędnych pomiarów, aby móc łatwo wykreślić z listy takie meble, których wymiary nie są zgodne z wymaganymi. W ten sposób można też ustalić, ile mebli zmieści się w pomieszczeniu. Ważne, by mebli nie było zbyt wiele, ponieważ przestrzeń będzie sprawiała wrażenie zagraconej, a w przypadku zbyt małej ilości mebli wnętrze może wydawać się zimne i nieprzyjazne.

Warto też wcześniej przemyśleć, ile mebli jest tak naprawdę niezbędnych. Wypełnianie przestrzeni sprzętami, które nie do końca są potrzebne i użyteczne może okazać się powodem, dla którego wnętrze nie będzie spełniało swoich założeń, zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Wybranie mniejszej ilości mebli, ale za to wykonanych z lepszego materiału i bardziej cieszących oko, odłoży w czasie konieczność ich wymiany. Takie meble są najczęściej wykonane z litego drewna, lakierowanej płyty MDF, laminatu czy spieku.

Ważny jest też wystrój całego mieszkania. Jeśli salon będzie umeblowany w sposób klasyczny, przy użyciu mebli z litego drewna i skóry, kuchnia nie powinna być wykonana z mebli o wysokim połysku. Dlatego dobrze jest zastanowić się, jaki styl najbardziej współgra z upodobaniami wszystkich domowników, aby stworzyć przytulne i harmonijne wnętrze. Decydując się na konkretny styl wystroju, jaki będzie dominował w mieszkaniu, należy też przemyśleć, jaka kolorystyka mebli najlepiej dopasuje się do wnętrza.

Dodatkowo, jeśli właściciele mieszkania lubią często zmieniać swoje otoczenie, powinni urządzić pomieszczenia w sposób neutralny, tak aby stworzyć bazę dla ozdób i dodatków występujących w intensywniejszych wzorach i kolorach. Dobrą metodą jest też zakup mebli modułowych lub z łatwo ściągalnymi pokryciami (np. z firmy Saba Italia), za pomocą których można szybko odmienić wygląd mieszkania.

Gdzie kupić odpowiednie meble?

Chcąc zakupić meble dobrej jakości, najlepiej jest wybrać się do sklepu, w którym można zobaczyć je na żywo i w ten sposób podjąć dobrą decyzję. Dodatkowo ważna jest renoma danego sklepu i opinie na jego temat. Dlatego warto jest sprawdzić sklep stacjonarny przy ulicy Mikołowskiej 51 w Katowicach, który posiada obszerną wystawę mebli najlepszych producentów, a także tych stworzonych przez własnych projektantów, dzięki czemu można też zamówić meble na wymiar.

Studio oferuje również usługę doradztwa architekta wnętrz oraz wielu doświadczonych doradców klienta, którzy pomogą wybrać odpowiednie meble do różnych pomieszczeń.

Materiał partnera