brodzik prysznicowy

Akcesoria do brodzików prysznicowych

Wybór odpowiedniego brodzika prysznicowego to nie wszystko. Aby Twoja łazienka była funkcjonalna i estetyczna, należy zadbać także o pozostałe akcesoria. Przy kompletowaniu kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę na rodzaj osłony, która nie dopuści do rozpryskiwania się wody, a także dobrać właściwy typ drzwi. Na co zwracać uwagę przy wyposażaniu łazienki w te elementy?

Syfon – najważniejszy element brodzika prysznicowego

Syfon to coś, czego nie może zabraknąć w brodziku prysznicowym. 

— Choć jest on ukryty przed naszym wzrokiem, jego funkcja jest nieoceniona – wyjaśnia specjalista ze sklepu Projekt Łazienka– polega bowiem na odprowadzaniu do kanalizacji wykorzystanej przez nas wody, która przedostaje się do niego poprzez otwór w brodziku. Oprócz tego syfon służy również jako zabezpieczenie, które zatrzymuje brzydkie zapachy wydobywające się z kanalizacji, dzięki czemu nie przedostają się one do łazienki.

Stelaże do brodzików – do czego służą?

Wykorzystywane w brodzikach prysznicowych specjalne stelaże to nic innego, jak systemy posadowienia wysokich brodzików. Zazwyczaj mają one formę ramy zbudowanej z metalowych nośników. Z ich pomocą możliwe jest stabilne ułożenie i wypoziomowanie brodzika. Zazwyczaj instaluje się je na dnie niecki. W celu zakrycia elementów konstrukcji stosuje się następnie osłonę maskującą.

Elementy uszczelniające

Wśród akcesoriów do brodzika istotne znaczenie mają akcesoria uszczelniające, jak np. specjalistyczne maty i narożniki. Służą one do zamontowania odpowiedniej izolacji powierzchni mokrej łazienki. Dodatki te wykorzystywane są zarówno podczas instalacji brodzików akrylowych czy wanien, jak i systemów podłogowych. Ich prawidłowe zastosowanie to gwarancja szczelności całego systemu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W udostępnianym przez nas asortymencie znajduje się wiele modeli najważniejszych akcesoriów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania brodzików prysznicowych.

Materiał partnera