Garażowe bramy dwuskrzydłowe

9 zalet garażowych bram dwuskrzydłowych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej przesądza o estetyce budynku, a także o wygodzie korzystających z niej użytkowników. Rozwiązaniem, które jest niezwykle popularne i często wybierane są dwuskrzydłowe bramy garażowe. Ich tradycyjna i prosta konstrukcja zapewnia stosunkowo niski koszt zakupu, a solidność i dobre wykonanie gwarantują długą eksploatację. Bramy tego typu nadają się do przydomowych garaży oraz wszelkich budynków użytkowych.

Kiedy warto zdecydować się na wybór bramy dwuskrzydłowej?

Brama garażowa to ważny element budynku, który wpływa zarówno na estetykę obiektu, jak i na komfort korzystania z pomieszczenia. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających zamykanie garażu czy pomieszczenia gospodarczego. Producenci proponują bramy segmentowe otwierane do góry lub na bok, bramy uchylne, podnoszone do góry, a także zwijane, działające na podobnej zasadzie jak popularne rolety zewnętrzne. Wiele osób decyduje się jednak na zakup i montaż tradycyjnej bramy dwuskrzydłowej. Bramy rozwierane wybierane są zwykle ze względu na ich liczne walory użytkowe, korzystną cenę, a także klasyczny wygląd – wyjaśnia przedstawiciel firmy Migas-Door, która specjalizuje się w produkcji bram garażowych.

Bramy dwuskrzydłowe to najbardziej uniwersalne konstrukcje, których zalety można docenić zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach użytkowych. Bramy tego rodzaju sprawdzają się w zabudowaniach gospodarczych, obiektach magazynowych, a także budynkach przemysłowych oraz w garażach. Brama rozwierana nadaje się też znakomicie do warsztatu samochodowego czy zabudowań w gospodarstwie rolnym.

Bramy rozwierane są najlepszym rozwiązaniem w budynkach, gdzie to samo wejście służy zarówno do wchodzenia, jak i do wjeżdżania pojazdów. Ze względu na możliwość zamontowania skrzydła otwieranego tak jak drzwi, także asymetrycznie dzielonego, albo zamocowania dodatkowych drzwi w jednym ze skrzydeł bramy, będą one bardzo funkcjonalne we wszelkiego rodzaju hurtowniach, magazynach i zakładach produkcyjnych. Dodatkowe drzwi montowane w skrzydle to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zamontowania bramy o dużej wysokości, np. w budynkach przeznaczonych do garażowania sprzętu rolniczego czy ciężkich maszyn budowlanych.

Bramy garażowe dwuskrzydłowe mogą być wykonane w różnych wersjach materiałowych i kolorystycznych, zarówno z blachy trapezowej malowanej na dowolny kolor z przemysłowej palety RAL, jak i ozdobione wybraną okleiną. Bramy tego rodzaju zapewniają dobrą termoizolację wnętrza, ponieważ mogą być zrobione z paneli wypełnionych będącą dobrym izolatorem pianką poliuretanową.

Najważniejsze korzyści z montażu dwuskrzydłowej bramy rozwieranej

Jedną z największych zalet bram dwuskrzydłowych jest prostota ich konstrukcji oraz łatwość i szybkość montażu. Brama tego typu jest osadzana na solidnych zawiasach mocowanych w stalowej ościeżnicy. Ze względu na tradycyjny sposób otwierania jest też w bardzo niewielkim stopniu narażona na uszkodzenia podczas eksploatacji, a brak skomplikowanych rozwiązań konstrukcyjnych gwarantuje, że użytkownik nie będzie się borykał z koniecznością uciążliwych napraw.

Kolejną korzyścią z wyboru bramy dwuskrzydłowej jest możliwość dopasowania jej konstrukcji do potrzeb odbiorcy. Poza opcją wykonania w skrzydle dodatkowej furtki serwisowej, ułatwiającej wchodzenie do pomieszczenia, można także zamontować przeszklenia o niemal dowolnym rozmiarze, co zapewnia większą ilość światła słonecznego wewnątrz. Nie ma także przeszkód, by dobrać podział bramy na segmenty o różnej szerokości, w zależności od sposobu, w jaki będzie ona wykorzystywana. Często wybieraną opcją jest połączenie węższej części otwieranej oddzielnie, która służy do wchodzenia do hali czy magazynu i szerszej, otwieranej jedynie okazjonalnie, np. przy dostarczaniu materiałów albo odbieraniu gotowych produktów.

Do zainstalowania tego rodzaju bramy nie jest potrzebne wolne miejsce między ościeżnicą a sufitem. Garażowa brama dwuskrzydłowa może więc mieć wysokość niewiele niższą niż pomieszczenie, w którym jest zamontowana. Nie ma też konieczności wykonywania nadproża.

Garażowe bramy rozwierane są również bardzo estetyczne, zarówno za sprawą eleganckiego wykończenia, jak i tradycyjnego wyglądu. Pasują dobrze zarówno do budynków murowanych, jak i hal wykonanych ze stali. Szeroka gama kolorów oraz oklein daje możliwość wkomponowania skrzydeł zarówno w klasyczny budynek mieszkalny, jak i obiekt łączący różne funkcje.

Montaż garażowej bramy dwuskrzydłowej nie odbiera możliwości korzystania z automatycznego otwierania. Opcja ta może być zrealizowana za sprawą siłowników mocowanych do obu skrzydeł. W takim przypadku brama może być sterowana zdalnie, a komfort jej użytkowania jest identyczny, jak w przypadku bramy segmentowej.

Materiał partnera