narzędzia w przydomowym warsztacie

5 narzędzi niezbędnych w przydomowym warsztacie

W każdym gospodarstwie domowym powinien znajdować się przydomowy warsztat. Jak powszechnie wiadomo, w samym domu i wokół niego nie brakuje pracy, którą można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Jednakże bez odpowiednich narzędzi przeprowadzanie drobnych napraw, remontów czy prac konstrukcyjnych nie sposób wykonać bez odpowiednich narzędzi. Ich lista znajduje się poniżej.

1. Wiertarka i wkrętarka

Te elektronarzędzia to absolutna podstawa w każdym, nawet najbardziej amatorskim warsztacie. Bez nich nawet wykonanie prostego otworu lub wkręcanie kołków czy śrubek byłoby nie tylko męczące, ale i czasochłonne. Z pomocą wiertarki i wkrętarki (opcjonalnie wiertarko-wkrętarki) prace przebiegają wygodnie i precyzyjnie. Na rynku dostępne są urządzenia o zróżnicowanych parametrach i funkcjach, co pozwala na wybór elektronarzędzi dostosowanych do Twoich potrzeb.

2. Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa jest kolejnym elektronarzędziem, które powinno się znaleźć w przydomowym warsztacie. Z jej pomocą możesz sprawnie i dokładnie ciąć, szlifować oraz polerować różnego rodzaju materiały. Sprawdzi się podczas obróbki drewna, betonu, cegły oraz różnych powierzchni metalowych. Dostępne na rynku poręczne, lekkie i proste w obsłudze modele sprawdzą się nawet u niewprawionych majsterkowiczów. Pamiętaj, aby dokupić do niej odpowiednie tarcze, które znajdziesz m.in. w sklepie Prolit.

3. Narzędzia pomiarowe

Skoro już wspominaliśmy o precyzji, w warsztacie nie może zabraknąć różnego rodzaju narzędzi pomiarowych. Bez nich nie sposób wyobrazić sobie powieszenia zdjęcia w ramce czy zamontowania półki, nie mówiąc już o przemeblowaniu. Należą do nich m.in. miarka (najlepiej automatycznie zwijana) czy poziomica. Nie zapominaj również o ołówku warsztatowym, którym zaznaczysz wykonane wcześniej pomiary bez ryzyka niszczenia powierzchni.

4. Klucze i wkrętaki

Zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane naprawy nie mogą odbyć się bez kluczy płaskich, nasadowych, imbusowych czy płasko-oczkowych. Wybierz zestaw kluczy, aby zawsze mieć pod ręką odpowiedni rodzaj czy rozmiar klucza. Do tego dokup zestaw śrubokrętów z nacięciem płaskim, nacięciem krzyżowym oraz imbusowe.

5. Młotki

Drewniany, stalowy, gumowy, ciesielski – każdy z tych młotków prędzej czy później okaże się niezbędny. Warto mieć każdy z nich, ponieważ różnego rodzaju prace wymagają zastosowania różnego rodzaju młotków. Wprawdzie uniwersalnym młotkiem ze stalową główką wbijesz gwóźdź, ale gdy naprawa dotyczy materiału podatnego na uszkodzenia, jego zastosowanie się kończy.

Materiał partnera