pies i kot

Preparaty wzmacniające sierść psów i kotów

Mocna, lśniąca i aksamitnie gładka sierść to oznaka zdrowia psa oraz kota. Nadmierne linienie i problemy dermatologiczne domowych pupilów powodowane są najczęściej przez niedobry witamin i składników mineralnych oraz nieprawidłową pielęgnację. Z tego względu warto zadbać o zdrowie czworonogów, nie tylko podając im wysokiej jakości, prawidłowo zbilansowaną karmę, ale także naturalne suplementy o skutecznym i potwierdzonym działaniu.

Dlaczego warto stosować preparaty wzmacniające sierść psów i kotów?

Pielęgnacja sierści zwierząt domowych nie powinna ograniczać się jedynie do utrzymania jej w nienagannej czystości oraz częstego wyczesywania. Tak samo, jak w przypadku ludzi, zwierzęta potrzebują odpowiedniej dawki witamin i minerałów, które sprawią, że ich sierść będzie nie tylko mocna i przestanie nadmiernie wypadać, ale także stanie się lśniąca i aksamitnie gładka.

W celu kompleksowej pielęgnacji sierści i skóry czworonogów nie wystarczy jedynie zakup dobrej jakości karmy, szamponu oraz szczotki, ale konieczne jest także zadbanie o prawidłową suplementację witamin i minerałów, których może brakować nawet w drogich karmach. Suplementy wzmacniające sierść i dbające o dobrą kondycję skóry domowych pupili muszą być wysokiej jakości, bo tylko wówczas będą służyć zdrowiu poprzez dostarczanie do organizmu naturalnych substancji o wysokim stopniu przyswajania.

Osłabienie psa spowodowane na przykład złą dietą bardzo szybko przekłada się na kondycję jego sierści. Bardzo ważna jest suplementacja w przypadku zwierząt, które przeszły choroby skóry, były narażone na nieprawidłowe karmienie, np. zostały przygarnięte z ulicy oraz czworonogów w okresie szczególnych potrzeb żywieniowych, m.in. w czasie intensywnego wzrostu, po chorobach i zabiegach chirurgicznych, suk i kotek w okresie ciąży oraz laktacji, a także psich i kocich seniorów. Preparaty na sierść powinno się także podawać w okresie wzmożonego oraz przedłużającego się linienia – wyjaśnia ekspert z firmy MyPupillo.

Jakie preparat wzmacniający sierść wybrać?

Kupując suplementy wzmacniające sierść kotów i psów, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład oaz sposób podania. Doskonałym wyborem będą preparaty zawierające olej rybi i tym samym dostarczające do organizmu czworonoga ważne kwasy Omega-3. Na zdrowie skóry i piękny wygląd sierści oraz prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego psów i kotów wpływa także witamina E.

Zarówno psy, jak i koty niechętnie przyjmują preparaty w formie tradycyjnych tabletek. Sprytne zwierzaki potrafią wyczuć tabletkę, która została ukryta w ulubionym przysmaku i doskonale wyczuwają intencje właściciela, który ucieka się do różnych sposobów, aby zaaplikować swojemu ulubieńcowi preparat wzmacniający. Aby uniknąć kłopotów, najlepiej jest sięgać po preparaty zamknięte w kapsułach typu twist-off, których zawartość można szybko i bezproblemowo zaaplikować wprost do pyszczka czworonoga, zyskując pewność, że cała dawka została przyjęta.

Materiał partnera