ciężka konstrukcja namiotowa

Konstrukcje namiotowe ciężkie – szczegóły techniczne i wartość użytkowa

Odpowiednia przestrzeń produkcyjna czy magazynowa jest niezbędna dla prawidłowego działania wielu firm z różnych branż. Niekiedy wznoszenie stałych hali fabrycznych czy magazynów mija się z celem lub jest po prostu zbyt dużym jak na chwilę obecną wydatkiem. W takich sytuacjach idealną alternatywą będą ciężkie konstrukcje namiotowe.

Czym jest ciężka konstrukcja namiotowa?

Tak zwane ciężkie konstrukcje namiotowe nie różnią się co do ogólnej charakterystyki od konstrukcji lekkich czy średnich – w każdym przypadku mamy do czynienia z tymczasowymi obiektami, wznoszonymi w celu pokrycia zapotrzebowania na przestrzeń przemysłową, magazynową, gastronomiczną czy eventową. Różnicę dostrzeżemy dopiero po zagłębieniu się w szczegółu techniczne tego rozwiązania, które charakteryzuje się przede wszystkim znacznymi rozmiarami.

Weźmy za przykład konstrukcje dostępne w ofercie firmy Vigvam – największe z oferowanych hal namiotowych mają szerokość do 28 metrów i składają się z segmentów o długości do 5 metrów. Wysokość ściany bocznej takiej konstrukcji może wynosić nawet 5,5 metra. Tak znaczne rozmiary powodują, że całość konstrukcji musi być wykonania z elementów o znacznej wytrzymałości na obciążenia mechaniczne, w przeciwnym wypadku uległby zawaleniu. Szkielet hali namiotowej może być przykryty wysokiej jakości plandekami, płytami lub blachą.

Wyposażenie namiotu

Konstrukcja namiotu może zostać uzupełniona o dodatkowe elementy takie jak automatyczne bramy rolowane i przesuwne, system wentylacji, drzwi BHP, ogrzewanie, instalację elektryczną oraz wiele innych. Dzięki temu tymczasowy namiot może stać się w pełni funkcjonalnym obiektem użytkowym. Ponadto zewnętrzne warstwy powłok mogą zostać pokryte dowolnymi nadrukami, np. logotypami firmy lub grafikami reklamowymi.

Wartość użytkowa ciężkich namiotów halowych

Solidna konstrukcja oraz szeroki wachlarz wyposażenia czyni z namiotów halowych bardzo atrakcyjną alternatywę dla obiektów na stałe związanych z podłożem. Mogą one być z powodzeniem wykorzystywane jako przestrzeń do produkcji, magazynowania produktów i surowców, organizowania eventów takich jak koncerty czy dyskoteki, a także jako bezpieczna i sucha przestrzeń gastronomiczna.

Istotną zaletą jest fakt, że czas postawienia namiotu jest nieporównywalnie krótszy, niż czas potrzebny do postawienia stałego obiektu – można go również w bardzo krótkim czasie zdemontować. Rozwiązanie to jest dedykowane w sytuacji, gdy postawienie stałego obiektu jest nieopłacalne lub z innych powodów niemożliwe do zrealizowania.

Materiał partnera