kasetony-reklamowe

Kasetony reklamowe. Z jakich materiałów można je wykonywać?

Skuteczna reklama to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Jedną z metod docierania do rzeszy klientów, którym można zaoferować swoje towary bądź usługi, jest stosowanie kasetonów reklamowych. Z jakich materiałów należy je wykonać, by były trwałe i estetyczne? Dowiedz się więcej o wykorzystywanych do tego tworzywach.

Najpopularniejsze kasetony reklamowe – kasetony świetlne i podświetlane z plexi

Aby kasetony spełniały swoją funkcję, muszą być widoczne i przyciągać uwagę. Dlatego też obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są świetlne i podświetlane kasetony reklamowe. Wyposażone w diody LED świetlówki lub neony wyróżniają się spośród innych miejskich reklam i kuszą potencjalnych klientów. Tego typu kasetony reklamowe najczęściej wykonuje się z mlecznej plexi (lico), z kolei grafikę z folii samoprzylepnej (często laminowanej). Zastosowanie takich materiałów jest gwarancją trwałości kasetonów reklamowych. Dzięki nim są one odporne m.in. na niekorzystne czynniki pogodowe (deszcz, mróz, słońce) oraz zanieczyszczenia (kurz i inne substancje).

Podczas wyboru reklamy należy pamiętać, że zastosowane do jej stworzenia materiały odgrywają istotną rolę, która wpływa bezpośrednio na jej odbiór. Wytrzymałe tworzywa zapewniają całości świeży i schludny wygląd, a tym samym wzbudzają pozytywny odbiór. Ponadto, na popularność świetlnych i podświetlanych kasetonów reklamowych wpływa także fakt, że wyglądają one atrakcyjnie niezależnie od pory dnia czy pory roku oraz zachowują swoje walory przez wiele lat bezustannej eksploatacji.

Inne, często stosowane tworzywa do tworzenia kasetonów – MDF, aluminium itp.

Kasetony reklamowe na stałe wpisały się w miejską przestrzeń.

Warto pokreślić, że oprócz reklam świetlnych i podświetlanych także inne cieszą się dużą popularnością. Wielu klientów decyduje się także na kasetony m.in. wielkoformatowe (z napinanym winylem), semaforowe oraz frezowane (np. z aluminiowych płyt kompozytowych) lub MDF – podkreśla specjalista z firmy LogArt z Duchnic pod Warszawą.

Należy pamiętać, że każdy z tych materiałów cechuje się wyjątkową trwałością, przez co reklamy będą służyć latami. Jeśli np. firma zdecyduje się na frezowane kasetony reklamowe, to dzięki nowoczesnym technikom produkcji ma gwarancję odwzorowania nawet skomplikowanych znaków graficznych oraz detali. Do stworzenia tego rodzaju reklam wykorzystuje się aluminiowe płyty kompozytowe w różnych odmianach (dibond, plabond, alucobon i tubond).