pianka do pakowania

Jak sprzedawana jest pianka polietylenowa, służąca do zabezpieczania przesyłek?

Pianka polietylenowa posiada doskonałe właściwości amortyzujące i wygłuszające. Charakteryzuje się też dobrą odpornością na rozrywanie i ścieranie. Cechy te sprawiają, że wyroby z pianki polietylenowej znajdują zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki m.in. w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym i meblowym, a także w usługach logistycznych i transportowych. Sprawdźmy zatem pod jakimi postaciami sprzedawana jest pianka polietylenowa?

Jak powstaje pianka polietylenowa?

Podstawę w produkcji pianki polietylenowej stanowi polietylen. Substancję tę poddaje się procesowi spieniania przy użyciu różnego rodzaju gazów. W kolejnym kroku nadaje się jej odpowiednią formę. Jeśli produktem finalnym ma być pianka o strukturze nawoju, masa wtłaczana jest w tzw. rękaw, a następnie rozcinana i nawijana na rolkę. Z kolei, gdy chcemy otrzymać piankę w postaci zwartego bloku lub profili o określonych kształtach, wtedy wtłaczamy masę do odpowiednich form.

Poszukując wyrobów z pianki polietylenowej, warto korzystać z dystrybutorów oferujących produkty sprawdzonych firm. Takim dystrybutorem jest bez wątpienia firma DX z Kielc, która oferuje przedsiębiorcom z województwa świętokrzyskiego wysokiej jakości pianki polietylenowe, a także szeroką gamę materiałów do pakowania m.in. ochronne profile piankowe, kątowniki tekturowe, folie pęcherzykowe, taśmy spinające oraz narożniki plastikowe wykorzystywane do zabezpieczania towaru w czasie transportu.

Gdzie stosuje się piankę polietylenową?

Pianka polietylenowa ze względu na swoje własności amortyzujące posiada bardzo szeroki zakres stosowania. Jednak najczęściej używana jest jako materiał ochronny do zabezpieczania różnego typu paczek. Dzięki różnorodności form, w jakich jest produkowana, nadaje się do wypełniania pustych przestrzeni w kartonach, owijania przesyłek zbiorczych, a także zabezpieczania produktów np. sprzętu elektronicznego, kosmetyków, szkła itp.

Do wypełniania i owijania używa się pianki w postaci nawoju, która jest miękka i idealnie wpasowuje się w wolne przestrzenie oraz ściśle przylega do owijanych przedmiotów. Natomiast do zabezpieczania produktów stosuje się profile piankowe w formie narożników. Dzięki odpowiedniej elastyczności, lekkości i wytrzymałości doskonale chronią krawędzie i ścianki produktów, zapobiegając zarysowaniom i innym uszkodzeniom, które mogłyby powstać w czasie składowania lub podczas przeładunku i transportu.

Materiał partnera