wanna spa

Zalety wanny SPA

Sanitas per aquam, czyli leczenie przez wodę – to właśnie od tego zdania wziął początek termin SPA, pod którym najczęściej rozumiemy cały wachlarz zabiegów, służących poprawie stanu ciała oraz ducha. Choć idea SPA wydaje się być całkiem nowa, to dobroczynne właściwości ciepłej wody z dodatkiem olejków i minerałów znane są od tysiącleci na całym świecie. Każdy zresztą zna przyjemność, jaką niesie za sobą gorąca kąpiel po długim, męczącym dniu. Dlatego to właśnie specjalne wanny są jednym z najczęściej wykorzystywanym w zabiegach SPA narzędzi. Zobacz, co można dzięki nim zyskać.

Rozluźnienie mięśni

Nadmierne spięcie mięśni to powszechna w naszych czasach dolegliwość, które często uniemożliwia normalne funkcjonowanie i negatywnie wpływa na samopoczucie. Przyczyny tego stanu mogą być różne – zmęczenie po intensywnym wysiłku fizycznym, siedzący tryb życia i niewłaściwa postawa oraz życie w ciągłym stresie. Ciepła kąpiel w wannie z hydromasażem bardzo skutecznie niweluje spięcia, przyspiesza regenerację mięśni oraz pozwala się zrelaksować.

Ulga dla stawów

Podobnie jak w przypadku mięśni, ciepła woda ma dobry wpływ na stan naszych stawów. Docenią to osoby uprawiające sport i narażające swoje stawy na duże obciążenia, a także osoby starsze, których częstą przypadłością jest reumatyzm.

Oczyszczenie organizmu

Zastosowanie dodatków do kąpieli, takich jak aromatyczne olejki i sole kosmetyczne działa oczyszczająco na skórę oraz cały układ oddechowy. Regularne ich stosowanie pozwala zachować jędrną i zdrowo wyglądającą cerę, zahamować powstanie cellulitu i rozstępów oraz zwalczać choroby i infekcje utrudniające swobodne oddychanie.

Poprawa pracy układu krążenia

Bardzo ciepła woda sprawia, że objętość naczyń krwionośnych zwiększa się, a oddech nieco przyspiesza. Dzięki temu organizm staje się lepiej dotleniony, skóra nabiera rumianego kolorytu. Z tego względu kąpiele są zalecane osobom cierpiącym na schorzenia układu krążenia.

Zabiegi wodne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swój dobry wpływ na ogólny stan zdrowia, oraz działanie rozluźniające. Jeśli dysponujemy wanną z hydromasażem, możemy sami urządzić mini strefę SPA we własnej łazience – potrzebujemy do tego jedynie odpowiednich kosmetyków, olejków i soli. Innym, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej strefy SPA, takiej jak ta w gdańskim hotelu Amber.