kobieta

Uśmiech jako wizytówka w życiu prywatnym i zawodowym

Są pewne rzeczy w wyglądzie i zachowaniu człowieka, po których zawsze mimowolnie jest się ocenianym przez innych. Uśmiech jest jedną z nich – ma on duży wpływ na to, jak jest się odbieranym przez ludzi i jakie robi się na nich wrażenie. Jest to wręcz swego rodzaju wizytówka, która, jeśli tylko jest właściwie zadbana, może przynosić korzyści nie tylko w życiu prywatnym, ale także i zawodowym. W jaki sposób? Choćby przez pewność siebie, której dodaje!

Piękny uśmiech, czyli jaki?

Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem pięknego uśmiechu? Nie chodzi oczywiście o subiektywnie postrzegane piękno, konkretne rysy twarzy czy typ urody. W pięknym uśmiechu liczą się przede wszystkim zdrowe zęby i ich odpowiednie proste ustawienie. To one sprawiają, że uśmiech wygląda na zadbany, przyciąga uwagę, a nawet podnosi atrakcyjność szczerze uśmiechniętej osoby.

Co ważne, w przypadku jakichkolwiek problemów na tym tle, takich jak często pojawiające się wady zgryzu, ubytki w uzębieniu, przebarwienia czy kamień nazębny, warto skontaktować się z lekarzem. Współczesna technologia pozwala skutecznie korygować wady zgryzu aparatami takimi jak niewidoczny z zewnątrz clear aligner Poznań, dostępny także w innych miastach.

Usunięcie kamienia nazębnego można wykonać podczas jednej wizyty u dentysty, który w razie potrzeby może zająć się także estetycznym uzupełnieniem ubytków. Nie są to skomplikowane zabiegi, dlatego nie warto rezygnować z własnego uśmiechu.

Co daje uśmiech w życiu prywatnym?

Dlaczego warto się uśmiechać? Z jednej strony uśmiech, choć uznawany głównie za oznakę dobrego humoru, może go także wywoływać. Badacze już lata temu odkryli, że nawet wymuszony może powodować dokładnie takie same reakcje w mózgu jak wówczas, gdy pojawia się on na twarzy z powodu prawdziwego szczęścia. Co więcej, uśmiechem łatwo zarazić innych, poprawiając w ten sposób humor nie tylko sobie, ale także i wszystkim dookoła.

Uśmiechnięte osoby odbierane są jako pozytywnie nastawione do świata, pewne siebie i bardziej kontaktowe w porównaniu do osób z poważnym wyrazem twarzy. Ludzie chętniej spędzają czas z tymi, którzy słyną z częstego uśmiechu. Warto pamiętać także, że piękny zadbany uśmiech może być odbierany jako oznaka dbania o siebie. Chcąc móc go prezentować nawet podczas leczenia wad zgryzu, można wybrać przezroczyste nakładki ortodontyczne, praktycznie niezauważalne po założeniu.

Szczery uśmiech a powodzenie zawodowe

Skoro przez uśmiech można być pozytywnie odbieranym przez innych ludzi, z całą pewnością przyda się on także w życiu zawodowym. Szczególnie ważny jest on w zawodach, w których na co dzień ma się styczność z innymi. Mowa o bardzo szerokiej kategorii, od nauczyciela, który przez uśmiech może zyskać sympatię uczniów, przez sprzedawcę uzyskującego w ten sposób lepsze wyniki sprzedażowe, aż po biznesmena negocjującego warunki umów, gdzie uśmiech staje się symbolem profesjonalizmu i wiary we własne przedsiębiorstwo.

Uśmiech oczywiście nie zastąpi kompetencji czy wykształcenia, jednak może ułatwić niejedno zadanie, kontakt z przełożonymi, czy rozmowę z klientem. Ma on duży wpływ na pewność siebie, a to właśnie ona, jeśli tylko dołoży się do niej odrobinę szczerej pracy, może doprowadzić prosto do zawodowych sukcesów. Warto wierzyć w to, co się robi, a przede wszystkim w samego siebie, w czym na pewno nie zaszkodzi piękny i zadbany uśmiech.

Materiał partnera