szampon do wlosow

Szampon do włosów, czyli klucz do piękna

Właściwa pielęgnacja włosów to sztuka, która wymaga obserwacji i troski. Jaki szampon do włosów wybrać? Jak stosować odżywkę? Jak modelować fryzurę używając środków, które nie zniszczą struktury włosa? Te pytania mogą spędzać sen z powiek, kiedy rano w lustrze na głowie widać… chaos.

Szampon do włosów – gwarancja odpowiedniej pielęgnacji!

Poszukiwania idealnego szamponu, który nie tylko umyje skórę głowy, ale również podkreśli ich naturalne piękno włosów, odżywi je, nada im miękkość oraz połysk. Jak więc wybrać ten odpowiedni?

Równowaga to podstawa!

Najpierw trzeba określić rodzaj włosów. Każdy potrzebuje innej pielęgnacji i innego szamponu do włosów. Dlaczego? Bo równowaga musi zostać zachowana. Podstawowym budulcem włosa jest keratyna. Jeżeli znajduje się w niej za mało wody – włos staje się łamliwy. Jeżeli wody będzie za dużo – włosy nie będą sprężyste. Co może powodować nadmierne wysuszanie lub nawilżanie? Nieodpowiedni szampon do włosów! A jakie są twoje włosy?

Włosy normalne

Łatwe w pielęgnacji. Nie przetłuszczają się zbyt szybko, dobrze się układają. Dla takich włosów najlepszy będzie szampon do włosów normalnych. Przyda im się również odżywka i pielęgnacja balsamami.

Włosy suche

Łamliwe, podatne na zniszczenia. Powodem jest za mało sebum (czyli łoju skórnego, wydzielanego przez gruczoły). Tu sprawdzą się oczywiście szampony do włosów suchych, zawierające substancje wzmacniające i nawilżające. Niezbędne są również odżywki nawilżające i maski na włosy. Warto od czasu do czasu nawilżać skórę głowy preparatami, które są do tego przeznaczone lub na przykład olejem kokosowym.

Włosy przetłuszczające się

Problemem jest zbyt duża ilość sebum, a więc zbyt wiele łoju skórnego. Włosy bardzo szybko się przetłuszczają (nawet kilka godzin po myciu!), nie są sprężyste. Aby należycie je pielęgnować, należy unikać drażnienia skóry głowy. Unikajmy tarcia skóry ręcznikiem i zbyt energicznego szczotkowania włosów. Bardzo ważny jest dobór szamponu do włosów wysokiej jakości, bo skóra jest wrażliwa i wymaga szczególnej pielęgnacji.

Włosy zniszczone

Farbowanie, suszenie, rozjaśnianie, prostowanie… Takie zabiegi niszczą włosy i dlatego potrzebne im są specjalne, bardzo silnie regenerujące szampony do włosów i odżywki. Warto sięgnąć również po dermokosmetyki, dostępne w drogeriach. Z pomocą specjalistycznego szamponu do włosów, który będzie stopniowo odbudowywał strukturę włosa, przywrócenie im dawnego blasku jest możliwe!

Szampon do włosów to podstawa pielęgnacji. Warto testować różne marki i szukać takiego, po którym włosy są miękkie, łatwiej się układają, a skóra głowy nie jest podrażniona. Każdy może znaleźć swój ideał. Piękne włosy to… najwspanialsza wizytówka!

Materiał partnera