W jaki sposób właściwie dobrać aparat słuchowy?

Właściwy dobór aparatu słuchowego jest niezwykle istotną kwestią. To dzięki temu małemu urządzeniu sprawimy, że nasz słuch będzie lepszy, bardziej wyraźny – słowem – pozbędziemy się kłopotów z niedosłyszeniem. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru aparatu słuchowego?

Rodzaj ma znaczenie

Rodzaj aparatu słuchowego ma niebagatelne znaczenie w toku naszego leczenia związanego z ubytkiem słuchu. Dzięki dobrze dobranemu urządzeniu jesteśmy w stanie zapomnieć, że problemy ze słuchem dotyczą akurat nas. Warto wcześniej o tym trochę poczytać, aby zaznajomić się z tą tematyką. Niezwykle dobrym sposobem jest zadawanie pytań osobom specjalizującym się w tej branży od lat, jak np. pracującym w firmie Sonido. Szerokie doświadczenie osób znających się na rzeczy pozwoli określić potrzeby klienta, a to z kolei przyczyni się do dokonania właściwego wyboru aparatu słuchowego. Mając do wyboru aparaty wewnątrzkanałowe, wewnątrzuszne czy zauszne można dobrać ten optymalny dla nas.

Co bierzemy pod uwagę?

Priorytetem jest badanie słuchu. Dzięki niemu określony zostanie dokładny ubytek słuchu. Co za tym idzie, odpowiedni rodzaj aparatu dobrany zostanie do potrzeb przyszłego użytkownika. Wewnątrzkanałowe aparaty słuchowe zalecane są dla osób z nieznacznym ubytkiem słuchu, wewnątrzuszne zalecane są dla tych, których ubytek słuchu jest mały. Co do zasady aparaty słuchowe zauszne zaleca sie tym, którzy mają już znaczne ubytki słuchu. Te ostatnie charakteryzują się największą mocą słyszalności, ponadto cechują się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne.

Czym się kierować?

Wybierając aparat słuchowy należy nade wszystko kierować się swoim dobrem, a zatem priorytetem jest jak najlepsza słyszalność. Odpowiednio dobrany sprzęt słuchowy pomoże nam zapomnieć o problemach ze słuchem. Oczywiście, istotne są też nasze oczekiwania. Z racji tego, że aparat słuchowy będzie nam służył długi czas, wybierzmy taki, który zapewni komfort użytkowania i dobrego samopoczucia.

 

 

Materiał partnera