Sonoqueen – technologia H.I.F.U. w walce ze starzeniem się skóry

Lifting bez skalpela i konieczności odbycia rekonwalescencji, za to dający natychmiastowy i trwały efekt, który w dodatku z czasem się pogłębia? Dzięki nieustannemu postępowi technologicznemu w dziedzinie medycyny estetycznej to nareszcie możliwe! Nowoczesny zabieg SonoQueen jest bezbolesny, a tuż po nim wraca się do codziennych zajęć. Na czym polega ta innowacyjna metoda i dla kogo jest przeznaczona – o tym przeczytasz w poniższym artykule.

Sekret SonoQueen tkwi w wykorzystaniu skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Technologia ta nazywana jest w skrócie H.I.F.U. – od pierwszych liter angielskich słów „High Intensity Focused Ultrasound” – i uchodzi obecnie za jedno ze szczytowych osiągnięć nauki w zakresie spowalniania procesów starzenia ludzkiego organizmu.

Działanie

Ultradźwięki swobodnie przenikają przez naskórek (co eliminuje konieczność wykonania w nim nakłuć czy nacięć) i są w stanie dotrzeć nie tylko do skóry właściwej, ale również do tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Głębokość, na jakiej przeprowadzony ma być zabieg, może zostać precyzyjnie dobrana w zależności od indywidualnych potrzeb, w zakresie 2-4,5 mm na twarzy i do 6 mm w innych obszarach ciała.

Wiązka ultradźwięków, uderzając w zwiotczałe włókna kolagenowe, rozgrzewa je i tym samym stymuluje do intensywnej regeneracji. – Proces ten nosi nazwę kolagenogenezy, a skutkuje przywróceniem skórze jędrności – tłumaczy specjalistka z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii „Wellderm”, gdzie przeprowadza się zabieg SonoQueen.

Efekty

Tuż po nim skóra jest wyraźnie napięta, zmarszczki ulegają redukcji, poprawia się też owal twarzy – ale to dopiero początek! Pełen efekt wyraźny jest po mniej więcej trzech miesiącach, utrzymuje się zaś co najmniej rok, po którym to czasie zaleca się powtórzenie zabiegu. Jeśli zależy nam na bardziej spektakularnych rezultatach, możliwe jest też wykonanie serii 1-3 zabiegów w odstępach 3-4 miesięcy.

Ten bezinwazyjny lifting wygładza zmarszczki zarówno płytkie, jak i głębokie (w tym mimiczne), ale jego możliwości są o wiele większe. SonoQueen z powodzeniem stosuje się również do rewitalizacji oczu, ujędrnienia dekoltu i szyi, zniwelowania podwójnego podbródka czy „policzków chomika”, a także do modelowania ramion, ud, pośladków i brzucha oraz okolic kolan.

W przeciwieństwie do innych zabiegów przynoszących podobny efekt SonoQueen przebiega praktycznie bezboleśnie: odczuć można co najwyżej lekkie szczypanie tudzież pieczenie skóry, które natychmiast ustępuje, pozostawiając ją jedynie lekko zaróżowioną. Nie ma też potrzeby odbycia rekonwalescencji – natychmiast po zabiegu można wrócić do swoich zajęć.

Dla kogo

Technologia H.I.F.U. jest skuteczna i bezpieczna. Stosuje się ją u osób w każdym wieku, również profilaktycznie, by opóźnić związany ze starzeniem się spadek napięcia skóry. Podobnie jak w większości zabiegów obowiązują tu standardowe przeciwwskazania, takie jak ciąża, infekcje, niektóre choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, a także epilepsja oraz obecność implantów lub rozrusznika serca.

Materiał partnera