rehabilitacja domowa warszawa

Rehabilitacja domowa Warszawa i jej zalety

Rehabilitacja domowa Warszawa to świetna alternatywa, gdy decydujemy się na zabiegi z zakresu fizjoterapii, ponieważ najczęściej poszukujemy placówki, która świadczy tego rodzaju usługi. Jednak, aby dojechać do przychodni musimy być mobilni oraz także sprawni ruchowo, aby poradzić sobie z dojazdem i wszystkimi barierami architektonicznymi, które na nas czyhają zaraz po wyjściu z domu.

Czego możesz się spodziewać po wizycie fizjoterapeuty z dojazdem do domu

Jeżeli jesteś po operacji, bądź zmagasz się z bólem z pomocą przychodzi Rehabilitacja domowa. Warszawa to jedno z miast gdzie możesz doświadczyć tego typu usługi medycznej. Fizjoterapeuta zjawia się na wizytę do pacjenta domu mając ze sobą niezbędny sprzęt zarówno do badania pacjenta jak i przeprowadzenia terapii oraz ćwiczeń.

Wśród najczęściej wykorzystywanego przez fizjoterapeutów sprzętu medycznego można zaliczyć stół do rehabilitacji oczywiście przenośny, lekki, ale o bardzo bezpiecznej konstrukcji. Wykonany jest z aluminium bądź też z drewna. Oczywiście posiada także linki zabezpieczające przez złożeniem się niekontrolowanym nóg. Nośność takiego łóżka wynosi między dwieście a trzysta kilogramów. Stoły także mają regulowaną wysokość. Tak, aby każdy pacjent poradził sobie z wejściem na stół.

Jeśli program rehabilitacyjny wchodzi w etap zaawansowany i wykonywane są na przykład dynamiczne zmiany pozycji, to używa się również specjalnych mat do ćwiczeń czy też materacy. Do ćwiczeń wykorzystuje się również piłki rehabilitacyjne, taśmy, plastry do kinesiotapingu i mnóstwo innych przyborów medycznych.

Rehabilitacja domowa w Warszawie to również usługa dla kobiet po porodzie

Rehabilitacja domowa przeznaczona jest w zasadzie dla każdego z nas. Jednak bezdyskusyjnie są to wszelkie osoby, które mają spory problem w poruszaniu się. Możemy tutaj wymienić osoby, które mają stwardnienie rozsiane, udar mózgu, chorobę Parkinsona czy też są po zabiegu operacyjnym.

W rzeczywistości jednak rehabilitacja w domu pacjenta jest przeznaczona dla każdego z nas. Także dla osób mających problem z transportem czy też dla osób, które cenią swój czas, jak młode mamy, dla których rozstanie z nowonarodzonym maluchem nie wchodzi w grę.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny z dojazdem do domu to strzał w dziesiątkę dla każdej świeżo upieczonej mamy. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale zapewnia bliskość z dzieckiem i komfort szczególnie, kiedy kobieta karmi piersią. Okres zarówno ciąży jak i po porodzie to szczególny czas, w którym kobieta i jej dziecko powinny zostać objęte opieka wielodyscyplinarną.

Przebieg wizyty podczas rehabilitacji w domu pacjenta

Rehabilitacja domowa w Warszawie to usługa medyczna i jak wizyta u lekarza rozpocznie się od szczegółowego wywiadu medycznego dotyczącego współistniejących chorób oraz powodów zgłoszenia się do fizjoterapeuty.

Następny krok to szczegółowe badanie funkcjonalne i zaplanowanie terapii. Dzięki temu fizjoterapeuta z dojazdem do domu dobiera odpowiednie metody terapii oraz techniki, które umożliwia szybki i bezpieczny powrót do zdrowia. To także rozwiązanie bardzo bezpieczne dla osób, które nie mogą po prostu dotrzeć do gabinetu rehabilitacyjnego.

Do największych zalet rehabilitacji domowej należy wczesne wprowadzenie terapii. Szczególnie wtedy, gdy możliwości samego pacjenta są mocno ograniczone. Im wcześniej rozpoczniemy swój proces usprawniania, tym jest krótszy będzie jego czas trwania. Oczywiście wszystko musi być uzależnione od stanu fizjologicznego pacjenta oraz także procesu gojenia się wszelkich tkanek. Dzięki temu nie powstaną przykurcze oraz także znacznie szybciej odzyskamy siłę naszych mięśni. Dzięki temu znacznie ograniczamy ból, który towarzyszy uprawnianiu.

Doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu na terenie Warszawy i okolic:
www.aktywnaklinika.pl
tel: 660 350 359
info@aktywnaklinika.pl