soczewki wewnątrzgałkowe

Poznaj soczewki Acrysof® i odmień swoje życie na lepsze!

Czy wiesz, że zaćma w skali całego świata nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn utraty wzroku? Najczęściej objawia się pogarszającym się widzeniem – jak przez zasłonę czy mgłę. Jest to wynik zmętnienia naszej soczewki. Dzieje się tak gdy światło ma trudności z dostaniem się do oka. Na szczęście współczesna medycyna wie, jak radzić sobie z tego rodzaju schorzeniami, proponując w ramach zabiegu chirurgicznego wymianę naturalnej soczewki oka na wysokojakościową soczewkę sztuczną. Czym są soczewki wewnątrzgałkowe oraz w jaki sposób możesz zadbać o swój wzrok z soczewkami trójogniskowymi Acrysof® dowiesz się z poniższego materiału.

Czym są soczewki wewnątrzgałkowe?

Soczewka wewnątrzgałkowa (ang. intraocular lens, IOL) to wykonana z tworzywa sztucznego soczewka charakteryzująca się, w zależności od jej rodzaju, różnymi właściwościami skupiania i rozpraszania światła.

Obecnie najnowocześniejszy rodzaj soczewek wewnątrzgałkowych to soczewki trójogniskowe zapewniające wyraźne widzenie do bliży, odległości pośredniej i dali.

Czym jest soczewka Acrysof®?

Soczewka Acrysof® powstała w oparciu o zaufaną platformę Acrysof®. To cienkie i elastyczne soczewki zbudowane w całości z materiału akrylowego. Dzięki temu, że są hydrofobowe o niskim stopniu uwodnienia, lepiej przylegają do torebki soczewki, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy wtórnej.

Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix® zapewniają lepsze widzenie bliży (40 cm), dali i odległości pośrednich (60 cm) bez okularów.

Do bliskich odległości (do 40 cm) zaliczamy m.in. czytanie książek czy menu, korzystanie z telefonu komórkowego czy drobne aktywności domowe takie jak np. szycie.

Odległości pośrednie (do 60 cm) to m.in. praca na komputerze czy tablecie, poranna toaleta (np. golenie się przez mężczyzn czy nakładanie makijażu przez kobiety).

Z kolei dalsze odległości to na przykład prowadzenie samochodu – wtedy zdecydowanie potrzebujemy widzieć co znajduje się w odległości dalszej niż 60-80 cm. Kolejnym przykładem jest oglądanie telewizji czy np. udział w koncertach.

Wskazania do wszczepienia soczewek PanOptix®

Soczewki wewnątrzgałkowe AcrySof® PanOptix® korygują starczowzroczność i są przeznaczone do pierwotnego wszczepienia do torebki soczewki w komorze tylnej w celu skorygowania afakii wtórnej u dorosłych pacjentów ze starczowzrocznością lub bez starczowzroczności, którzy potrzebują korekcji wzroku w bliży, dali i odległościach pośrednich oraz pragną ograniczyć uzależnienie od okularów.

Do tej pory na całym świecie wszczepiono już ponad 100 milionów soczewek wewnątrzgałkowych z rodziny PanOptix®.

Zalety soczewek AcrySof® IQ PanOptix®

Badania przeprowadzone przez Alcon, globalnego lidera w obszarze okulistyki wśród 5 104 dorosłych w wieku 60+ w 12 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce wykazały, że aż 94,8% pacjentów, u których zastosowano soczewki PanOptix®, nie musiało używać okularów do widzenia do dali.

Dzięki trwałej stabilności soczewki PanOptix® potrzeba wykonywania korekt po zabiegu, w porównaniu do innych soczewek trójogniskowych jest znacznie mniejsza.

Ponadto soczewka PanOptix® zapewnia bardziej komfortowe i wyraźne widzenie odległości pośredniej 60 cm (długość ramienia) w porównaniu z innymi soczewkami trójogniskowymi.

Jak możesz skorzystać z soczewek wewnątrzgałkowych PanOptix®?

Obecnie soczewki wieloogniskowe, takie jak PanOptix® są dostępne w Polsce praktycznie wyłącznie dla pacjentów decydujących się na odpłatny zabieg w prywatnym ośrodku okulistycznym.

By dowiedzieć się czy soczewki Acrysof® są rozwiązaniem właśnie dla Ciebie umów się już dziś na wizytę w jednym z partnerskich ośrodków Alcon gdzie okulista po przeprowadzeniu wywiadu i badania lekarskiego oceni stan Twojego wzroku oraz opowie Ci o najlepszych rozwiązaniach z zakresu chirurgii okulistycznej.

Pamiętaj również, że osoby, które ukończyły 60 rok życia powinny przechodzić kontrolne badanie wzroku przynajmniej raz w roku!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o soczewkach wewnątrzgałkowych oraz poznać historie Pacjentów, którzy odmienili swoje życie z PanOptix® odwiedź stronę https://panoptix.pl/historie-pacjentow/