sok z pomarańczy

Poznaj prozdrowotne właściwości kurkumy!

Wiele osób stawia na naturalne sposoby dbania o zdrowie. Wystarczy tylko zapoznać się z korzyściami, które przynosi stosowanie odpowiednich ziół, przypraw czy składników, by zatroszczyć się o swoją odporność i zabezpieczyć się przed różnymi chorobami. Szczególnie zimą ludzki organizm narażony jest na kontakt z licznymi wirusami, przez co pojawiają się przeziębienia, infekcje, złe samopoczucie. Czy nie lepiej zamiast leczyć objawy, byłoby im zapobiegać?

Na stronie internetowej sklepu Premium Rosa https://sklep.premiumrosa.pl/ dostępne są produkty wzbogacone w witaminy, składniki mineralne, posiadające różne prozdrowotne właściwości, które pomagają zachować równowagę organizmu. To naturalny sposób, żeby podarować sobie i swoim bliskim przepis na zdrowie.

Pyszne naturalne soki – szeroki wybór

Często lekarstwa kojarzą się z gorzkim i nieprzyjemnym smakiem. W trosce o zdrowie zapomina się niekiedy o naturalnych produktach na pierwsze objawy przeziębienia, które nie tylko są skuteczne, lecz również dobrze smakują, a z tego względu uwielbiają je zazwyczaj i dorośli, i dzieci. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym większe jest zapotrzebowanie na witaminę C, B i składniki mineralne. To wzmacnia naturalną barierę ochronną organizmu przed zachorowaniem. W ofercie sklepu Premium Rosa znaleźć można naturalne soki, które dostarczają niezbędnych mikroelementów. Dużym zainteresowaniem cieszy się sok z malin, z owocu granatu, jak i z kurkumy, której prozdrowotne właściwości są szeroko znane w świecie, a trochę mniej w Polsce. Pyszny sok z kurkumy z dodatkiem cytryny jest idealny do zdrowych koktajli. Regularnie spożywany w znacznym stopniu poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. To również dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która dba o swoje zdrowie i korzysta z naturalnych produktów bogatych w witaminy.

Zdrowe naturalne soki – właściwości kurkumy

Ze względu na region występowania, kurkuma jest niezwykle popularna w Azji. To bylina z rodzaju imbirowatych, a liczne jej gatunki wykorzystuje się jako przyprawę lub stosuje się w lecznictwie. Dzięki swojemu intensywnie żółtemu kolorowi zapewnia potrawom estetyczny wygląd. Poza tym, ma szereg właściwości, które korzystnie działają na zdrowie. Potwierdzone jest, że kurkuma wspomaga trawienie. Często wykorzystuje się ją w preparatach mających łagodzić wszelkie problemy związane z pracą trzustki i wątroby oraz z kamieniami żółciowymi. Wiele osób stosuje kurkumę przy bólach żołądka, biegunce i wzdęciach. Kobiety chwalą jej pozytywny wpływ na bóle menstruacyjne, gdyż posiada właściwości przeciwbólowe. Co więcej, może przyspieszyć gojenie się ran, wykazując działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Od wieków jest stosowana w naturalnej medycynie wschodniej. Niektórzy dodają kurkumę do potraw, inni preferują ją w sokach. Niezależnie od postaci, w której jest spożywana, w znacznym stopniu poprawia samopoczucie oraz zdrowie. Wspaniały zapach i smak, a także kolor tej rośliny, zyskują rzesze fanów na całym świecie.