zaopatrzenie-medyczne

Podstawowy zakres zaopatrzenia medycznego

Wykwalifikowana kadra lekarska w wielu przypadkach nie jest wystarczająca w skutecznym leczeniu i ratowaniu życia pacjentów – nawet najlepsi lekarze mogą niewiele osiągnąć, jeśli nie dysponują odpowiednimi narzędziami i sprzętami. Każdy szpital wyposażany jest obecnie w urządzenia, które znacznie ułatwiając pracę lekarzy oraz zwiększają szanse pacjentów na powrót do zdrowia. Oto kilka z nich:

Kolumny i mosty zasilające

Kolumny oraz mosty zasilające to podwieszane pod sufitem urządzenia medyczne, wyposażone między innymi w gniazda elektryczne, gniazda poboru gazów medycznych oraz półki, na których możliwe jest umieszczenie aparatury medycznej. Ich zadaniem jest ułatwienie optymalnego zorganizowania przestrzeni pomieszczeń medycznych, takich jak sale operacyjne czy oddziały intensywnej opieki. Dzięki nim możliwe jest uwolnienie podłogi od sprzętów oraz kabli, co w znacznym stopniu wpływa na komfort pracy personelu medycznego oraz na bezpieczeństwo zarówno lekarzy i pielęgniarek, jak i pośrednio pacjentów. Ponadto kolumny i mosty zasilające umożliwiają łatwe przemieszczenie aparatury we wszystkich wymiarach, również w górę i w dół, w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji personelu.

Instalacje gazów medycznych

Gazy takie sprężony tleny, dwutlenek węgla czy tlenek azotu są niezbędne w medycynie. Szpitale wyposażane są w specjalne instalacje, które umożliwiają doprowadzenie tych substancji do sal operacyjnych oraz innych pomieszczeń, gdzie znajdą zastosowanie. Każdy tego rodzaju system posiada – część zasilającą, rurociągowy system rozprowadzający oraz część kontrolno-alarmową. Ostatnia z nich nazywana jest Sferowym Zespołem Kontrolnym Gazów Medycznych, w skrócie SZKG. Skrzynki zaworowo-informacyjne SZKG, montowane są na piętrach oddziałów przy salach operacyjnych . Ich zadaniem jest umożliwienie personelowi medycznemu kontrolowanie ciśnienia gazów oraz informowanie ich o niepożądanych zmianach ciśnienia, np. jego spadku lub wzroście a także zasilanie awaryjne odcinka instalacji podłączonego za Skrzynką SZKG.

Dezynfekatory

Żadna operacja ani zabieg nie może obyć się bez odpowiednich narzędzi. Powinny one być absolutnie sterylne, aby zapobiec wdaniu się zakażeń. Do czyszczenia ich używa się w szpitalach urządzeń zwanych dezynfektorami. Poza narzędziami chirurgicznymi mogą być one również wykorzystane do mycia i dezynfekcji aparatów AN, narzędzi MIS oraz innego wyposażenia.

Wszystkie wymienione sprzęty oraz wiele więcej elementów zaopatrzenia medycznego znajdziemy w ofercie firmy INMED-Karczewscy, uznanego producenta wyposażenia placówek medycznych.

Materiał partnera