Ogień i Lód – Rewolucyjny zabieg poprawiający wygląd skóry

Wielkie wyjścia nie zdarzają się codziennie. Dlatego kiedy już wiemy, że szykuje nam się impreza, na której chcemy wyglądać atrakcyjnie, nie można wahać się przed skorzystaniem z bogatej oferty gabinetów kosmetycznych. Tym bardziej, że pełną blasku, promienną cerą możemy cieszyć się już po jednym zabiegu. Ogień i Lód to najlepszy sposób, aby napiąć, wygładzić i rozświetlić skórę, uzyskując niesamowity efekt.

Kiedy wykonać zabieg Ogień i Lód?

Zabieg Ogień i Lód jest zabiegiem bankietowym, tzn. takim, który ma za zadanie błyskawicznie i z oczekiwanym dla pacjenta efektem poprawić wygląd cery. Jest wskazany nie tylko przed ważnym dla nas wydarzeniem, typu ślub czy impreza firmowa. Zabieg ma również działanie terapeutyczne, ponieważ pozwala walczyć z mankamentami naszej skóry. Często, mimo codziennej pielęgnacji i troski o swój wygląd, nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi niedogodnościami, jak:

  • Ziemista, szorstka i tłusta cera
  • Zatkane pory
  • Widoczne efekty fotostarzenia skóry

Seria kilku zabiegów w odstępie dwutygodniowym może przynieść zadowalające rezultaty i sprawić, że problemy związane z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową będą dużo mniejsze. Mimo głębokiego oczyszczenia nie trzeba obawiać się złuszczania po zabiegu. Skóra od razu jest w doskonałej kondycji i nie wymaga przeczekania okresu rekonwalescencji.

Sposób przeprowadzenia zabiegu Ogień i Lód

Ogień i Lód jest zabiegiem dwuetapowym. Pierwszy krok stanowi maska, której zadaniem jest dokładne oczyszczenie oraz wygładzenie skóry. Dzięki zawartości 18 % kwasu glikolowego, retinolu, niacyny oraz antyoksydantów, już po kilku minutach dochodzi do rozpuszczenia martwego naskórka oraz odnowy cery.

Skóra po zmyciu maski jest rozgrzana, dlatego potrzebuje ukojenia – komentuje nasz rozmówca z Centrum medycyny estetycznej i dermatologii WellDerm.

Drugi etapem zatem jest nałożenie specjalnej, żelowej maski zawierającej kwas hialuronowy oraz przeciwutleniacze. Uspokajają i nawilżają cerę, która na koniec otrzymuje dodatkową dawkę antyoksydantów, wzmacniających otrzymany rezultat.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efektem przeprowadzenia zabiegu jest przede wszystkim młodsza, bardziej rozświetlona skóra. Zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne, a skóra jest pełna blasku. Dzięki napięciu i wygładzeniu cery, nałożony makijaż wygląda jeszcze piękniej. Do tego jest dużo trwalszy. Trzeba również zaznaczyć, że po zabiegu Ogień i Lód również domowa pielęgnacja jest bardziej efektywna. Aktywne składniki w stosowanych preparatach wchłaniają się dużo lepiej, powodując że wyglądamy pięknie każdego dnia.

Materiał partnera