twarz kobiety

Nakładki ortodontyczne zmieniły życie wielu – Twoje też mogą!

Nakładki ortodontyczne to dowód, że piękny uśmiech nie musi być okupiony wyrzeczeniami i dyskomfortem. To nowoczesne rozwiązanie dla osób, które nie chcą być narażone na nieprzyjemności związane z noszeniem aparatu stałego. Zmiana wyglądu twoich zębów może być komfortowa, szybka i dyskretna. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to koniecznie przeczytaj dalej!

Nakładki korekcyjne na zęby to wygoda w dobrej cenie

Ortodontyczne nakładki na zęby posiadają szereg zalet. Wiele osób uznaje je za doskonalszą alternatywę aparatu i nie wyobraża sobie leczenia przy jego pomocy. Jakie są zalety nakładek?

Po pierwsze, oferują użytkownikom swobodę. Nakładki można zdjąć, co sprawia, że jeśli zaczną nam przeszkadzać, to w każdej chwili możemy na chwilę zrezygnować z ich noszenia. W tym czasie jesteśmy wolni, aby zjeść nasz ulubiony posiłek lub po prostu chwilę odpocząć. Każda osoba ceniąca sobie swobodę działania będzie zadowolona z tego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, aby nosić nakładki przez 22 godziny na dobę,w celu uzyskania właściwych efektów.

Po drugie, oznaczają komfort. Ich wykonanie nie pociąga za sobą konieczności zrobienia znanego z wizyt u ortodonty odlewu gipsowego. Oznacza to brak jakiejkolwiek masy modelującej w jamie ustnej pacjenta podczas zabiegu – zamiast tego jedynie szybki i bezbolesny skan 3D.

Po trzecie, są ekonomicznym rozwiązaniem. Niektóre firmy oferujące nakładki nie wymagają częstych wizyt kontrolnych u lekarza, lub nawet nie wymagają ich wcale. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. W związku z tym leczenie za pomocą nakładek potrafi być o wiele tańsze i wygodniejsze niż tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Podczas procesu leczenia można odbyć tylko jedną wizytę w gabinecie ortodonty!

Po czwarte, nakładki cechuje większa dyskrecja. Aparat jest widoczny od razu, a tylko niektórzy czują się w nim dobrze. Nakładki ortodontyczne mogą być wykonane z przezroczystego materiału, przez co trudno je zauważyć. Wiele osób może nie wiedzieć, że w ogóle je nosisz!

Wszystkie z wymienionych wyżej zalet dotyczą polskich nakładek firmy Hello Smile, o których możesz dowiedzieć się więcej na stronie https://hellosmile.pl/o-nakladkach.

Nakładki czy aparat ortodontyczny?

Czy nakładki ortodontyczne są lepszym wyborem niż aparat? Istnieje między nimi wiele różnic. Trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie wady zgryzu nadają się do leczenia za pomocą tych pierwszych. Poważne wady wymagają zastosowania tradycyjnego aparatu. Jeśli jednak chodzi o kosmetyczne lub niewielkie problemy, takie jak łagodna diastema, stłoczenie lub odseparowanie, to nakładki wydają się bezapelacyjnie lepszym rozwiązaniem.

Założenie aparatu wiąże się z poważną ingerencją w jamie ustnej pacjenta. Jego długotrwałe noszenie, bez którego nie spełni on swojej roli, zaowocować może wieloma nieprzyjemnymi skutkami. Należą do nich przebarwienia i uszkodzenia szkliwa, podrażnienie dziąseł, a nawet zwiększone ryzyko rozwoju próchnicy. Leczenie za pomocą nakładek nie stwarza ryzyka wystąpienia podobnych komplikacji, a ponadto oferuje większy komfort. Odpowiedź na pytanie “co wybrać?” nasuwa się zatem sama.

Wypróbuj nakładki ortodontyczne i przekonaj się, że są w stanie zmienić twój uśmiech na lepsze. Nie zwlekaj, a niedługo olśnisz bliskich i znajomych zębami godnymi bohatera reklam!