kosmetyki

Najlepsze kosmetyki wykorzystywane w salonach kosmetycznych

Wizyta w salonie kosmetycznym jest bardzo dobrą okazją na regenerację, relaks, a także upiększenie swojej skóry. Do wszystkich zabiegów używa się profesjonalnych kosmetyków, których oferta na rynku jest dość duża. Które z nich charakteryzują się wysoką jakością i są godne polecenia?

Rodzinne doświadczenie

Od 125 lat trendy w kosmetyce profesjonalnej i spa wyznacza Academie Scientefique de Beaute – francuska marka rodem z Paryża. Jest to firma rodzinna, zarządzana obecnie przez potomków dr Georges’a Gaya, który patrzył na kosmetykę znacznie szerzej niż jego konkurenci i wyznaczył kierunek rozwoju firmy.

Academie Scientefique de Beaute dysponuje własnym Laboratorium Badawczo-Rozwojowym, Działem Kontroli Jakości oraz fabryką pod Paryżem. Jest obecna w 67 krajach świata, a w Polsce z ich zabiegów oraz kosmetyków korzystają najlepsze instytuty kosmetyczne oraz hotele spa. Najszersza oferta dotyczy kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ale równie wysoką jakość gwarantują dermokosmetyki, samoopalacze, produkty po depilacji, do pielęgnacji słonecznej oraz specjalna linia dla mężczyzn zawierająca m.in. żele do golenia, pod prysznic oraz balsamy nawilżające.

Aromaterapia i winoterapia

Inną marką oferującą w pełni naturalne kosmetyki na twarz i ciało jest Aromatherapy Associates. Została ona założona ponad 30 lat temu przez Geraldine Howard – jedną z najbardziej docenianych specjalistów aromaterapii. Marka nastawiona jest na odnajdywanie i badanie właściwości leczniczych najlepszych naturalnych składników roślinnych i najczystszych wyciągów oraz olejków esencjonalnych. Wszystkie kosmetyki są produkowane z naturalnych półproduktów oraz składników i zapakowane w luksusowe oraz biodegradowalne opakowania.

TheraVINE to marka nowej generacji, oparta na filozofii winoterapii. Oferuje m.in. peelingi i masaże winne, maski na ciało, zabiegi pielęgnacyjne do stóp i dłoni oraz winne kąpiele. Produkty pielęgnacyjne bazują na wyciągach z winorośli dojrzewających w okręgu Stellenbosch, które otrzymywane są z nasion, skórek i listków winorośli w unikalny sposób.

Wyjątkowa świeca do masażu

Ciekawą ofertę kosmetyków posiada A World of Oils – zauważa specjalistka firmy ForSpa, która jest dystrybutorem mebli i sprzętu kosmetycznego. Składa się ona z ekskluzywnych świec, olejów i naturalnych produktów do masażu. Ponadto, marka A World of Oils stworzyła świecę do masażu SECRET, której wosk zamienia się w ciepły i zmysłowy olej do masażu, który posiada również znakomite właściwości kosmetyczne – sprawia, że skóra jest nawilżona i miękka w dotyku.

Materiał partnera