kobieta w maseczce

Na które kosmetyki do twarzy warto postawić?

Szukasz sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji twarzy? Z poniższego artykułu dowiesz się, które są warte Twojej uwagi.

Twarz to wyjątkowa część ciała. I właśnie dlatego wymaga ona wyjątkowego traktowania. Co ważne – jej skuteczna pielęgnacja jest możliwa, aczkolwiek wymaga zastosowania środków z najwyższej półki. Tak, na rynku istnieją kosmetyki profesjonalne do twarzy. Trzeba jednak po nie sięgnąć.

Ochrona przed zmarszczkami

Pielęgnacja twarzy powinna być realizowana poprzez specyfiki, których zadaniem jest opóźnienie działania wolnych rodników, a co za tym idzie – spowolnienie procesu starzenia się skóry. Kosmetyki profesjonalne do twarzy to preparaty, które zawierają dużą ilość naturalnych antyoksydantów, to jest witaminy C, E, a także wyciągów z popularnych roślin i niektórych substancji czynnych (tak jak np. kofeina).

Lepsze ukrwienie

Pielęgnacja skóry twarzy to coś więcej, niż tylko ochrona przed wolnymi rodnikami. To również zapewnienie skórze większej dawki substancji czynnych, które muszą wniknąć bezpośrednio do jej struktury. Proces ten najsprawniej realizowany jest poprzez układ krwionośny. Dlatego część preparatów dermatologicznych (do skóry twarzy) jest przygotowana właśnie pod tym kątem.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Tylko niektóre kosmetyki profesjonalne do twarzy posiadają taką “funkcję”. Nadmiar tkanki tłuszczowej to nie tylko duży brzuch, czy też szerokie biodra. To przede wszystkim gromadzący się pod skórą tłuszcz, który blokuje przepływ krwi, ogranicza dopływ substancji odżywczych, a także utrudnia usuwanie toksyn i – co gorsza – magazynuje je w sobie. Dlatego tak ważne jest, aby preparaty do pielęgnacji cery posiadały w swoim składzie substancje czynne, które wpływają na efektywniejszy metabolizm.

Warstwa ochronna

Cera posiada swoją warstwę ochronną. Najczęściej ma ona postać “konglomeratu” wody i tłuszczów, dzięki którym jest ona chroniona przed skutkami wysuszenia, nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne itd. Tylko i wyłącznie kosmetyki profesjonalne do twarzy oferują możliwość uzupełnienia jej struktury. W ich skład wchodzą bowiem lipidy, które nadbudowują strukturę warstwy ochronnej. Dzięki temu, znajdująca się pod nią skóra (w tym skóra właściwa) jest lepiej chroniona przed niebezpiecznymi dla niej zjawiskami pogodowymi i nie tylko.

Promieniowanie UV

Tylko kosmetyki profesjonalne do twarzy posiadają w swoim składzie filtr chroniący cerę przed promieniowaniem UV, które – co ważne – jest bardzo niebezpieczne dla ludzkiej skóry. Jego powolne oddziaływanie nie tylko osłabia ją, ale – w najcięższych przypadkach – może doprowadzić do powstawania wewnątrz niej poważnych mutacji.