zdjęcie rentgenowskie

Mobilny aparat rentgenowski – kiedy warto na niego postawić?

Obrazowanie medyczne przeżywa aktualnie swoistą rewolucję. Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczne czy pozytonowa tomografia emisyjna pozwalają bowiem sięgać coraz głębiej i uzyskiwać jeszcze dokładniejsze dane na temat stanu pacjenta, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Tradycyjna radiologia, oparta o nowoczesne aparaty rentgenowskie wyposażone w cyfrowe przetwarzanie obrazu, także oferuje obrazy o niezwykłej szczegółowości. Co ważne, wysokiej jakości obrazowanie oferują również mobilne aparaty RTG, które wznoszą funkcjonalność tego typu urządzeń na zupełnie nowy poziom.

Budowa aparatu RTG mobilnego

Najbardziej charakterystyczną cechą, jaką odznacza się mobilny aparat rentgenowski, jest oczywiście jego kompaktowy rozmiar, który pozwala na łatwe przemieszczanie urządzenia z jednego miejsca na drugie. Oczywiście tego typu sprzęt wyposażony jest w specjalne kółka i system jezdny, pozwalający na łatwe manewrowanie aparatem. Najnowsze mobilne aparaty RTG, które znaleźć można w ofercie szanghajskiego producenta nowoczesnych urządzeń do diagnostyki obrazowej, firmy United Imaging Healthcare, wyposażone są również w elektryczne wspomaganie sterowaniem, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z aparatu RTG mobilnego.

RTG

Aparaty RTG oraz inne urządzenia do diagnostyki obrazowej

Warto tutaj zaznaczyć, że firma ta produkuje nie tylko aparaty RTG. W jej ofercie znaleźć można także innowacyjne urządzenia do diagnostyki obrazowej, w tym również skanery PET-CT oraz PET-MR, wykorzystujących technologie medycyny nuklearnej. Przy czym mobilny aparat rentgenowski marki United Imaging Healthcare również korzysta z szeregu innowacyjnych systemów – w tym cyfrowego przetwarzania obrazu, zwiększających jakość zdjęcia RTG oraz poprawiających bezpieczeństwo samego badania, poprzez minimalizację koniecznych dawek promieniowania. Z tego też powodu mobilny aparat rentgenowski stanowi doskonałą alternatywę dla stacjonarnych urządzeń. I z powodzeniem może być on stosowany w szpitalach, klinikach i gabinetach prywatnych.