Mleczko, balsam czy masło do ciała – co działa najlepiej?

Zarówno mleczka, balsamy, jak i masła do ciała mają za zadanie nawilżać i regenerować skórę. Kosmetyki te różnią się od siebie przede wszystkim konsystencją, zawartością substancji natłuszczających ciało, a także szybkością wchłaniania. Wybór pomiędzy mleczkiem, balsamem, a masłem do ciała uzależniony jest w głównej mierze od rodzaju i potrzeb skóry.

Kosmetyki nawilżające powinny chronić ciało przed utratą wody. Mleczko, balsam i masło do ciała należy stosować regularnie. W przypadku skóry tłustej i normalnej – raz dziennie, najlepiej po kąpieli. Natomiast skórę suchą powinno się nawilżać kosmetykami, co najmniej trzy razy na dobę.

Balsam do ciała

Najpopularniejszymi kosmetykami do nawilżania skóry całego ciała są balsamy. Mają one lekko kremową konsystencję i stosunkowo szybko się wchłaniają, nie pozostawiając na ciele tłustej warstwy. Do skóry suchej, wymagającej szczególnego nawilżenia, zaleca się używanie balsamów marki Eveline. Zawierają one substancje aktywne, m.in.: wyciąg z koziego mleka, olejek z kiełków pszenicy, olejek kokosowy oraz masło Shea. W internetowych drogeriach kosmetycznych można znaleźć różne typy balsamów, w tym: brązujące, wyszczuplające, antycellulitowe, regenerujące i wyszczuplające.

Mleczko do ciała

Charakterystyczną cechą mleczek do ciała jest płynna konsystencja. Tego typu kosmetyki składają się z wody i nawilżających substancji odżywczych. Z racji tego, że mleczka do ciała mają lżejszą formułę od balsamów, szczególnie polecane są posiadaczkom tłustej skóry. Zaletą tych kosmetyków jest to, że szybko się wchłaniają. Najlepiej wybierać produkty, które w swoim składzie mają: mocznik, kwas hialuronowy i olejek migdałowy.

Masło do ciała

Spośród trzech wymienionych kosmetyków nawilżających, masło ma najgęstszą konsystencję. Jest ono produktem szczególnie polecanym osobom zmagającym się z problemem przesuszonej skóry. Zaletą maseł do ciała jest to, że w porównaniu do balsamów i mleczek mają więcej składników odżywczych. Natomiast wśród wad tego typu kosmetyków należy wymienić ich małą wydajność oraz to, że pozostawiają na skórze tłustą warstwę, która może utrzymywać się nawet przez kilka godzin. W drogeriach dostępne są masła o różnych zapachach, m.in.: kakaowym, waniliowym, cytrynowym i oliwkowym.

Materiał partnera