stomatolog licówki zębów Warszawa

Licówki zębów, szybki sposób na piękne zęby

Piękny uśmiech to aspekt, o który powinien zadbać każdy człowiek. Niestety wielu ludzi zaniedbuje swoje zęby, przez co w następstwie wstydzi się swojego uśmiechu. Jak rozwiązać ten problem. Receptą może być nałożenie licówek, co jest szybką metodą na piękne zęby.

Czym są licówki?

Licówki to bardzo cienkie płatki wykonane z porcelany bądź materiału kompozytowego, które dentysta przykleja do przedniej powierzchni zęba. Ich grubość mieści się w granicach do 0,1 do 1 mm. Nałożenie licówek to bardzo popularny zabieg stomatologii estetycznej, który pozwala ukryć wszystkie niedoskonałości estetyczne zębów, między innymi maskując przebarwienia, czy pokrywając wypełnienia. Skorzystanie z niego umożliwia również zmianę kształtu, długości i grubości zęba, a tym samym szybką zmianę uśmiechu bez konieczności wykonywania bolesnych i długotrwałych zabiegów.

Kiedy można nałożyć licówki?

Przede wszystkim należy podkreślić, że licówki można założyć wyłącznie na przednie zęby, począwszy od jedynek, aż do czwórek. Warto również wiedzieć, że licówki mogą być stosowane, jedynie na zdrowych zębach, w związku z czym w przypadku ataku próchnicy stomatolog powinien przeprowadzić najpierw kompleksowe leczenie, a dopiero potem wykonać zabieg. Licówek nie zakłada się również na zęby martwe, czy leczone kanałowo. Przeciwwskazaniem są również wszelkie choroby dziąseł i zgryzu. Mając świadomość, że założenie licówek nie jest odpowiednie dla każdego i każdej sytuacji warto wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny, w którym zweryfikowany zostanie stan naszego uzębienia, a zarazem dokonana zostanie kwalifikacja do tego zabiegu. Przykładem może być klinika Wójcik Dental Clinic, której oferta jest dostępna na stronie https://www.wojcikclinic.pl. Pracujący tam specjaliści zagwarantują prawidłowe wykonanie zabiegu, co pozwoli cieszyć się doskonałym uśmiechem.

Zabieg stomatologii estetycznej polegający na nałożeniu licówek staje się coraz bardziej popularny, co wynika z faktu, że polskie społeczeństwo coraz bardziej dba zarówno o zdrowie, jak i wygląd swoich zębów. Świadczy o tym również popularność wyszukiwania w Internecie hasła: licówki Warszawa.