kremy do rak

Kremy z witaminami do rąk – jakie wybrać?

Stosowanie właściwych kremów do rąk jest bardzo ważne w ich codziennej pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ich rodzajów, m.in. kremy nawilżające, kremy odżywcze, kremy ochronne… Wszystkie mają za zadanie dostarczać skórze dłoni niezbędnych środków odżywczych, w celu ich należytej ochrony przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jednym z najważniejszych składników kremów do rąk są witaminy.

Składniki kremów do rąk

Znaczenie kremów do rąk jest bardzo duże. To one zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie oraz ochronę przed niekorzystnym wpływem zimna oraz słońca. Kremy mogą spełniać swoje funkcje dzięki zawartym w nich składnikom.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Scan-Anida, producenta wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji dłoni, m.in. kremów do rąk: Stosowane kremy powinny zapewniać skórze dostarczanie wszystkich potrzebnych jej witamin oraz składników odżywczych. Idealny krem powinien nawilżać i natłuszczać skórę, a także łatwo się wchłaniać. Osiągnięcie takiego efektu jest możliwe dzięki zawarciu w kremach niezbędnych dla naszej skóry witamin, przede wszystkim witaminy A oraz witaminy E.

Witamina A

Znaczenie witaminy A dla dbania o stan skóry jest ciężkie do przecenienia. Jej działanie polega przede wszystkim na zmniejszaniu skutków starzenia. Jest niezbędnym elementem w procesie formowania się oraz wzrostu komórek skóry. Zapobiega powstawaniu przebarwień oraz reguluje odnowę naskórka. Jej braki powodują, że skóra staje się sucha i zrogowaciała oraz bardzo łatwo się łuszczy.

Wpływ na zawartość witaminy A w skórze ma przede wszystkim promieniowanie słoneczne. Pod wpływem słońca zawartość tego dobroczynnego składnika ulega drastycznemu spadkowi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że największy wpływ na zawartość witaminy A w skórze ma promieniowanie UVA, które dociera do skóry przez cały rok. Z tego powodu tak bardzo ważne jest stosowanie witaminowych kremów do rąk.

Witamina E

Działanie witaminy E polega przede wszystkim na neutralizacji wolnych rodników. Innymi słowy, na opóźnianiu procesów starzenia. Wolne rodniki mają bardzo destrukcyjny wpływ na naszą skórę, powodują niszczenie przestrzeni międzykomórkowych, doprowadzając tym samym do ucieczki wody i nadmiernego przesuszenia skóry.

Ponadto witamina E wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, łagodzi podrażnienia oraz wzmacnia naturalne właściwości ochronne. Ma także dobroczynny wpływ na proces gojenia powstałych na skórze uszkodzeń naskórka.

Materiał partnera