pielegnacja stop

Kremy i żele do pielęgnacji stóp

Piękne i zadbane stopy są atutem nie mniej pożądanym niż zadbane włosy czy nieskazitelna cera. Rynek farmaceutyczny wychodzi naprzeciw tej potrzebie, oferując całą gamę preparatów, które mają na celu zaradzić problemom, z jakimi borykają się nasze stopy. A jest ich wiele: pękanie, suchość, potliwość, odciski, otarcia… To będzie przegląd kremów i żeli do pielęgnacji stóp.

Kremy i żele do stóp – codzienna pielęgnacja

Podstawą codziennej pielęgnacji stóp jest oczywiście ich mycie, a także regularny pedikiur. Warto jednak wprowadzić do swoich rutynowych działań także preparaty, które wspomogą regenerację naskórka i uczynią go miękkim, a także takie, które zaradzą ewentualnym problemom, czy nawet powstrzymają je, zanim wydarzy się coś przykrego. Ciekawym rozwiązaniem jest krem Acerin Fungi Active. Jest to środek, w którego skład wchodzą czynniki pielęgnujące: drzewko herbaciane działa bakteriobójczo, więc nie dopuszcza do powstawania przykrego zapachu; aloes od wieków znany jest z kojącego działania, a alantoina i d-panthenol mają działanie regeneracyjno-nawilżające. Preparat ten może być podstawą codziennej pielęgnacji szczególnie dla osób ze skłonnością do nadmiernego pocenia się.

Żel na ciężkie nogi

Ciężkie nogi, na które uskarża się wiele z nas, to skutek długiego stania bądź siedzenia z opuszczonymi nogami. Ponieważ coraz powszechniejszy jest siedzący tryb życia związany z pracą przy komputerze, należy liczyć się z tym, że dolegliwość ta będzie dotyczyła coraz większej liczby ludzi. Uczucie ciężkich nóg może świadczyć o rozwijającej się niewydolności żylnej, dlatego nie należy go lekceważyć! Doraźną ulgę mogą przynieść żele stworzone z myślą o łagodzeniu tych objawów. Na stronie www.acerin.info.pl możemy znaleźć informacje o żelu Acerin Cool Relax. W składzie widzimy sprawdzone od dawna substancje, takie jak m.in. kasztanowiec, arnika i mentol, który daje natychmiastowe ukojenie, chłodząc „ciężkie” i obrzmiałe miejsce. Nogi stają się odprężone, wraca lekkość. W tego typu żel powinny wyposażyć się osoby, które w swojej pracy dużo stoją lub siedzą, a szczególnie te, które dostrzegają u siebie skłonność do pękających naczynek. Warto mieć żel przy sobie w dłuższej podróży, a także w upalne dni, szczególnie trudne dla osób, które doświadczają ciężkości nóg.

Kremy i żele do pielęgnacji stóp pozwalają zachować dobrą kondycję delikatnej skóry stóp. Jest ona szczególnie narażona na atak bakterii, grzybów, otarcia, odciski i grubienie naskórka. Często traktowane po macoszemu stopy stają się nieestetyczne, potliwe oraz zapadają na różnorodne schorzenia – grzybice, brodawki i inne. Tymczasem codzienna pielęgnacja jest szybka i prosta, w odróżnieniu od leczenia nieprzyjemnych skutków zaniedbań.

Materiał partnera