Kosmetyki do włosów farbowanych. Jak wybierać?

W pielęgnacji włosów farbowanych chodzi przede wszystkim o dwie rzeczy: przedłużenie trwałości koloru i zachowanie ich w dobrej kondycji. Niezależnie od jakości farby, zawsze ryzykujemy osłabieniem kosmyków, dlatego warto wprowadzić rutynowe działania, które pomogą w ich wzmocnieniu. Dzięki kilku prostym sposobom można skutecznie zadbać o zdrowie włosów i sprawić, aby ich intensywny kolor utrzymywał się przez wiele tygodni.

Osoby farbujące włosy często skarżą się na zwiększenie ich łamliwości, suchość i matowość. Zazwyczaj przyczyna tkwi w stosowaniu niewłaściwych kosmetyków. Najlepiej wybierać specjalne produkty dedykowane włosom farbowanym. Zawierają one nie tylko składniki wspomagające regenerację kosmyków, ale również utrwalające ich kolor. W odpowiedni szampon i odżywkę do włosów farbowanych o wzmocnionym działaniu zaopatrzysz się w drogeriach oferujących profesjonalne artykuły fryzjerskie. W takich sklepach znajduje się wiele produktów o bezpiecznym i skutecznym składzie, których próżno szukać w standardowych drogeriach. Jeżeli zależy nam na intensywnej regeneracji, warto sięgnąć po kosmetyki tego typu.

Kolejną istotną kwestią jest stosowanie zabiegów regeneracyjnych. Chodzi przede wszystkim o używanie maseczek do włosów farbowanych i olejowanie. Raz na tydzień warto zastosować specjalną maskę odżywczo-nawilżającą. Dla zdrowia włosów farbowanych warto postawić na produkt o działaniu regenerującym. Działanie masek jest bardziej intensywne niż odżywek, ponieważ głębiej wnikają w strukturę włosa. Szukając idealnej maski, zwróćmy uwagę na jej skład. Dobrze, aby posiadała panthenol, glicerynę i witaminę E.

Olejowanie – domowy sposób na poprawę kondycji włosów farbowanych

Poza maseczkami, idealnym sposobem na dodanie fryzurze zdrowego blasku jest stosowanie olejów. Ważne, aby był to produkt w pełni naturalny, np. arganowy, jojoba, czy migdałowy. Dzięki regularnemu olejowaniu kolor staje się intensywniejszy i trwalszy, a same włosy ulegają mocnemu nawilżeniu. Olej najlepiej nakładać na całe włosy, a w przypadku problemów z przetłuszczaniem się, od połowy długości. Następnie zawijamy głowę w folię i ręcznik na dwie lub trzy godziny. Po tym czasie po prostu myjemy włosy. Dzięki stosowaniu naturalnych produktów, pozbawionych silikonów (zwróćmy na to uwagę przy kupowaniu oleju!) kosmyki staną się wyraźnie odżywione. Olej wnika w głąb włosa, nie tworząc tym samym lepkiej, ciężkiej struktury.

Ostatnią kwestią jest częstotliwość mycia włosów. Zbyt częste może przyspieszyć wypłukiwanie koloru, a dodatkowo podrażnić skórę głowy i wzmagać przesuszenie. Zbyt rzadkie daje za to efekt przyklapniętej, nieestetycznej fryzury. W przypadku osób borykających się z intensywnym przetłuszczaniem codzienne mycie włosów to konieczność, jednak inne osoby powinny tego zdecydowanie unikać. Najlepiej dostosować częstotliwość mycia do włosów. Aby to sprawdzić, należy nie myć ich np. przez dwa dni (w weekend) i przekonać się, czy nasza fryzura faktycznie wygląda dużo gorzej bez codziennego traktowania szamponem.

Materiał partnera