makijaż

Kleje do sztucznych rzęs – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Kobiety często decydują się na przyklejenie sztucznych rzęs, które doskonale dodają spojrzeniu głębi i podkreślają naturalne piękno oczu. Jedną z najważniejszych decyzji jest w tym przypadku dobór odpowiedniego kleju. Jego rodzaj ma bowiem zasadniczy wpływ zarówno na tempo pracy, jak i jakość efektu finalnego (czyli trwałość aplikacji). W niniejszym artykule zostaną wskazane główne parametry, jakimi należy się kierować przy wyborze tego konkretnego produktu.

 

Częstotliwość aplikacji i temperatura we wnętrzu – dwa podstawowe czynniki

Poszukując jak najlepszego kleju do sztucznych rzęs, w pierwszej kolejności musimy uwzględnić to, jak często wykonujemy ich aplikację. Jeśli co kilka dni lub nawet codziennie, to optymalnym wyborem będzie produkt o pojemności co najmniej 10 ml, ponieważ wystarczy na około miesiąc wygodnego stosowania. Z kolei w przypadku okazjonalnego doklejania rzęs (np. wyłącznie na przyjęcia i uroczyste spotkania) znacznie lepiej sprawdzi się opakowanie 3 ml – w razie wyschnięcia nie stracimy bowiem zbyt dużo pieniędzy.

Drugim istotnym parametrem jest temperatura panująca w pomieszczeniu, w którym zazwyczaj przeprowadzamy cały zabieg. Zbyt wysoka może sprawić, że rozpuszczalniki i inne składniki będą ekspresowo wyparowywały, co z pewnością doprowadzi do szybszego gęstnienia kleju. Należy zatem zdecydować się na produkt dostosowany pod tym względem do warunków termicznych panujących we wnętrzu (taka informacja znajduje się przeważnie na ulotce lub z tyłu opakowania).

 

Wilgotność powietrza, tempo pracy i wrażliwość na opary

Większość dostępnych na rynku klejów do sztucznych rzęs należy do kategorii wyrobów cyjanoakrylowych, w związku z czym dużą rolę w ich działaniu odgrywa wilgotność powietrza. Jeśli jest zbyt wysoka, wówczas proces polimeryzacji kleju (schnięcia) zostaje przyspieszony. Aby ustrzec się przed tym zagrożeniem, warto zaopatrzyć się w stację pogodową, czyli urządzenie dokonujące dokładnych pomiarów omawianego parametru we wnętrzu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór kleju powinno być tempo jego aplikowania. Osobom początkującym i niewprawionym (nierzadko dokującym poprawek) zaleca się kupno produktu charakteryzującego się dosyć wolnym czasem schnięcia.

Jednocześnie trzeba pamiętać o rozwadze w tej kwestii, bo zbyt wolny klej może bardzo skomplikować pracę. Oprócz tego duże znaczenie ma nasza skłonność do uczuleń i alergii, zwłaszcza że oko jest niezwykle delikatną częścią ciała. Dlatego też panie wyjątkowo wrażliwe na substancje zawarte w wyrobach kosmetycznych powinny decydować się na kleje o zmniejszonej emisji oparów. Przed zakupem konkretnego warto dokładnie zweryfikować jego skład (szczególnie pod kątem ilości cyjanoakrylu), a dodatkowo wykonać próbę uczuleniową, polegającą na nałożeniu odrobiny substancji na skórę i odczekaniu przynajmniej kilku minut. Wszelki dyskomfort w postaci pieczenia lub swędzenia będzie oznaczał konieczność rezygnacji ze stosowania danego produktu. Na koniec pamiętajmy o tym, aby klej nakładać wyłącznie cienką warstwą i wzdłuż linii rzęs, a po aplikacji odczekać minimum pół minuty, aż stanie się niewidoczny. Najlepszy kleje do rzęs w Amazing Lashes

Materiał partnera