holograficzne lakiery

Holograficzne lakiery do paznokci

Nudzi Cię Twój zwykły, codzienny manicure i chciałabyś spróbować czegoś innego? Lakiery holograficzne to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Czym są lakiery holograficzne?

Lakiery holograficzne wyróżniają się domieszką specjalnego holograficznego pigmentu, działającego na zasadzie pryzmatu – rozprasza światło, dając na pomalowanej powierzchni efekt tęczy. Uzyskany efekt wygląda zachwycająco i niebanalnie – paznokcie mienią się kilkoma kolorami, np. jasny róż odbija się na niebiesko i złoto. Co ciekawe, efekt może się różnić, bo znaczenie ma tutaj rodzaj światła i jego kąt padania.

Warto zwrócić uwagę na dwa rodzaje tego typu lakierów:

  • lineralny – w którym dostrzegamy linie zmian barwy (stąd nazwa)
  • rozproszony – zmiany są bardziej subtelne, ze względu na większą ilość koloru bazowego

Pierwsze lakiery tego typu pojawiły się kilka lat temu, kiedy niezwykle modny stał się tzw. kolor benzyny – prawdziwym hitem były wtedy ciemne lakiery, np. fiolet mieniący się na zielono. Jednymi z pierwszych holograficznych lakierów były też wspomniane już pastele np. róż mieniący się na fiolet i złoto. Trend ten nie tylko nie osłabł, ale wręcz robi się coraz bardziej popularny. Lakieromaniaczki –  czyli dziewczyny, które uwielbiają malować paznokcie, zmieniać ich kolor i kolekcjonować buteleczki lakierów – często poszukują nowych, niespotykanych odcieni i wykończeń. Lakiery holograficzne świetnie wpisują się w ten trend. Ze względu na ich popularność obecnie wiele firm proponuje tego typu kosmetyki i prawie każda drogeria internetowa i stacjonarna ma je w swoim asortymencie.

Lakiery holograficzne a inne lakiery – który wybrać?

  • Lakier holograficzny vs brokatowy

Nie da się ukryć, że to zestawienie wyjątkowo pięknych i efektowych kosmetyków do paznokci. Oba sprawdzą się wieczorem, na imprezę czy wtedy, kiedy chcemy zabłysnąć. Trzeba jednak przyznać, że holograficzna wersja jest bardziej subtelna, elegancka i mniej „oczywista” niż jej brokatowy odpowiednik, ma też jeszcze jedną, ogromną zaletę – łatwe zmywanie. O ile zmywając brokat niejednokrotnie musimy uciec się do sposobu na folię aluminiową (owijamy w nią paznokcie z wacikiem nasączonym zmywaczem) o tyle holograficzny zmyjemy jak każdy inny lakier.

  • Lakier holograficzny vs perłowy

Choć lakiery perłowe mają swoje zwolenniczki, niektórzy uważają, że zbyt kojarzą się z latami 80. i „naszymi babciami”, to w tym względzie lakiery do paznokci z efektem holo zdecydowanie je wyprzedzają, bo efekt ten jest na wskroś nowoczesny. Dodatkowo konsystencja perłowych odcieni sprawia, że widać nierówno położony kolor i każde pociągnięcie pędzla. Przy holograficznym nie ma tego problemu, bo ze względu na swoją strukturę lakier nie pozostawia smug i zacieków, tym samym pozwalając nawet mało wprawionej kobiecie samodzielnie wykonać estetyczny manicure.

  • Lakier holograficzny vs kremowy

Podstawową przewagą lakieru holograficznego jest jego ciekawsza faktura, która zadowoli najbardziej wymagające kobiety i takie, które lubią nowości i zaskakujące efekty. Choć efekt kremowy jest ponadczasowy i trudno znaleźć osobę, której by się nie podobał, to kobieca chęć zmian na pewno z radością przyjmie inne wykończenie.