jonizatory

Do czego służą jonizatory wody?

Jonizator to urządzenie, które nadaje wodzie odpowiednie pH i ujemny potencjał redoks. Jest wówczas lepiej przyswajana przez nasz organizm i nie powoduje zakwaszenia. Prąd o precyzyjnie ustawionym, niskim napięciu, przepływa przez wodę, a rozpuszczone w niej minerały przyciągane są do katody lub anody. Jonizator usuwa z wody między innymi metale ciężkie.

Czego pozbywamy się z wody?

Szkodliwe metale ciężkie to tylko część składników, od których jonizator z nanofiltracją może uwolnić wodę z naszego kranu lub studni. Urządzenie redukuje również o minimum 99% zawartość chloru, chloroformu, bromodichlorometanu, trihalogenometanu, chloraminy i chlorku winylu. Pozbywamy się z wody również wirusów, bakterii i związków organicznych. Możemy mieć pewność, że żadne szkodliwe substancje nie pozostaną w wodzie, która ma być przeznaczona do spożycia, ponieważ jonizator posiada dwa oddzielne naczynia lub tzw. komory. Do jednej trafia woda alkaliczna, której pH wynosi więcej niż 7,5, a do drugiej woda kwasowa. W pierwszej komorze skupiają się ujemne jony hydroksylowe, a w drugiej dodatnie jony wodoru. By urządzenie działało sprawnie, woda którą chcemy alkalizować jest najpierw filtrowana przez jonizator, co zapewnia mu długą żywotność. W przypadku jonizatorów naczyniowych parametry pozyskiwanej wody zależą od czasu pracy, natomiast w przypadku jonizatorów przepływowych ustawienia poziomu pH. Wysoki – a więc zasadowy – odczyn wody jest korzystny dla naszego ciała, ponieważ jest dla nas naturalny, mówią eksperci z bloga jonizatorywody.pl.

Jakie właściwości ma woda jonizowana?

Dzięki elektrolizie wody, aktywny wodór zmienia jej potencjał na ujemny. Potencjał redoks może osiągnąć nawet – 700 mV i utrzyma się na minusie nawet do kilkunastu godzin. Zależy to od poziomu zmineralizowania wody, ponieważ minerały w niej zawarte absorbują aktywny wodór. Zależy nam, by było go jak najwięcej, ponieważ kiedy wraz z wodą dostaje się do naszego organizmu, działa jak antyutleniacz. Wiąże ze sobą wolne rodniki, które następnie są usuwane z organizmu. Oczyszczamy w ten sposób swoje ciało i odkwaszamy je. Działa to korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. W dzisiejszych czasach często próbujemy na siłę wzbogacać dietę o suplementy, których nasz organizm wcale nie potrzebuje. Wręcz przeciwnie, wystarczy wyeliminować z diety to, co go zatruwa, by uzyskać podobne efekty. Zastąpienie niezdrowych napojów wodą jonizowaną, alkaliczną, działa jak bomba witaminowa.

Materiał partnera