Dlaczego warto korzystać z produktów naturalnych

Kosmetyki naturalne stają się w ostatnich latach niezwykle popularne. Coraz więcej marek pojawia się również na polskim rynku, wypierając chemiczne środki drogeryjne. Poznajmy najważniejsze argumenty za byciem eco, również w sferze pielęgnacji urody.

Nie łatwo zrezygnować z czegoś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni przez wiele lat. Tyczy się to każdej sfery życia, w tym także korzystania z kosmetyków. Jednak poniżej przedstawimy argumenty za tym, aby zrezygnować z kosmetyków drogeryjnych, na rzecz naturalnych środków do pielęgnacji skóry.

Delikatny zapach

Sztuczne substancje zapachowe są zaprojektowane tak, aby zatuszować zapach innych chemikaliów, stosowanych w tradycyjnych produktach leczniczych i pielęgnacyjnych. Efektem jest to, że dostajesz chemiczny składnik do ukrycia innej substancji chemicznej. Wszystkie te sztuczne zapachy u wielu ludzi mogą powodować bóle głowy. Klasycznym przykładem są często kosmetyki amerykańskie, które nawet nie spełniają europejskich norm bezpieczeństwa.

Naturalne produkty do pielęgnacji zdrowia i urody pachną ich naturalnymi składnikami, a nie koktajlem chemikaliów. Produkty tego typu mogą nawet zadziałać jak aromaterapia, przyczyniając się do poprawy nastroju.

Dobro Ziemi

Produkty wykonane z konwencjonalnie produkowanych składników mogą mieć negatywny wpływ na środowisko. Produkcja wyrobów kosmetycznych i chemicznych powoduje, że wiele toksyn przedostaje się do powietrza i wody, które silnie zanieczyszczają nasze środowisko.

Składniki naturalnych produktów zdrowotnych i pielęgnacyjnych są z kolei uprawiane i produkowane metodami ekologicznymi, więc brak w nich chemikaliów, które powodują niekorzystne zmiany środowiskowe.

Unikanie podrażnień

Chemikalia, sztuczne barwniki i wypełniacze w produktach do pielęgnacji skóry i makijażu mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie i wypryski. Wiele osób cierpi nawet na uczulenie z powodu kontaktu z surowcami syntetycznymi powszechnie spotykanymi w tradycyjnie wytwarzanych produktach codziennego użytku.

Naturalne środki do makijażu oraz organiczne produkty do pielęgnacji skóry i ciała, działają na rzecz skóry, a nie przeciwko niej. Warto zatem wybierać produkty z odpowiednimi certyfikatami i pochodzące ze sprawdzonych źródeł.

Brak działań niepożądanych

Parabeny to syntetyczne konserwanty, które wykorzystywane są w konwencjonalnie wytwarzanych produktach zdrowotnych i upiększających, jako środki do przedłużania okresu trwałości produktów. Parabeny są jednak wytwarzane chemicznie i naśladują naturalne hormony organizmu. Wiele osób obawia się, że może to zmienić funkcje układu hormonalnego. Sztuczne składniki mogą też mieć ewentualne skutki uboczne, które jeszcze nie są odkryte.

Naturalne produkty do pielęgnacji zdrowia i urody wykorzystują naturalne konserwanty, takie jak ekstrakt z nasion grejpfruta, co ​​nie ma wpływu na nasz organizm. Choć zdarza się, że niektórzy ludzie mają alergię na kilka naturalnych składników, takich jak lanolina, która pochodzi z wełny i jest znanym alergenem.

Delikatniejsze przy dłuższym stosowaniu

Wiele kosmetyków naturalnych działa lepiej niż ich konwencjonalne odpowiedniki, ponieważ nie zawierają zbędnych wypełniaczy lub substancji drażniących. I choć niektóre produkty drogeryjne mogą wydawać się lepsze za pierwszym razem, na dłuższą metę szkodliwe substancje chemiczne, z których są wykonane, mogą powodować znaczne szkody dla zdrowia i urody.

Materiał partnera