Czym kierować się przy wyborze kosmetyków na zimę?

Zima potrafi być brutalna dla skóry. Mimo że to w okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na zwiększone promieniowanie UV, również mroźna pogoda może przyczynić się do wyrządzenia szkód naszej cerze. Zaczerwienienie, przesuszenie i odmrożenia to główne z nich. Na szczęście na ratunek przychodzą odpowiednio dobrane kosmetyki!

Oprócz samego mrozu ogromną rolę w pogorszeniu stanu skóry zimą odgrywają grzejniki. Suche powietrze panujące w ogrzewanych pomieszczeniach może w widoczny sposób odwadniać cerę. Również częste zmiany temperatur nie są naszej skórze obojętne. Wybór właściwego kremu do twarzy zależy przede wszystkim od typu cery. Jeżeli posiadamy skórę suchą i wrażliwą, niestety znajdujemy się w grupie najbardziej narażonej na problem odwodnienia. W tym przypadku warto sięgnąć po dość gęsty krem natłuszczający, z naturalnymi olejkami, masłem karite, masłem kakaowym lub shea. Dobrze jest smarować się nim nawet co kilka godzin.

Tłusta cera również nie ma w tym okresie lekko. Zimą, u wielu osób występuje nadprodukcja łoju, co skutkuje zwiększoną tendencją do świecenia i wyprysków. Dlatego posiadacze tego typu skóry muszą zdecydować się na krem nawilżający, najlepiej o lekkiej lub żelowej konsystencji. Na co dzień sprawdzą się specjalne bibułki zbierające nadmiar sebum albo puder matujący. Na noc można stosować nieco cięższe, natłuszczające produkty, ale nadal tylko te dedykowane cerom tłustym. Za to przy skórze naczynkowej, ze skłonnością do powstawania długotrwałego zaczerwienienia, należy postawić na dwa kosmetyki – jeden wzmacniający naczynka, najlepiej z zawartością witaminy C, oraz drugi – ochronny, nakładamy dość grubą warstwą.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej skóry?

Poza stosowaniem dobrze dobranych kremów warto przynajmniej dwa razy w tygodniu nałożyć maskę całonocną, która doskonale zregeneruje przesuszony lub zaczerwieniony naskórek. Ważne, aby znalazły się w niej witaminy A i E, enzymy, kwas hialuronowy albo aloes. Maseczka musi odżywiać i jednocześnie działać przyspieszająco na proces regeneracji płaszcza lipidowego. Makijaż, w odróżnieniu od tego w porze letniej, powinien opierać się na intensywnie kryjącym podkładzie oraz pudrze. Zamiast błyszczyków, lepiej postawić na szminkę lub pomadkę ochronną. Wybierając produkty kosmetyczne na zimę, nie zapominajmy o innych częściach ciała. Oprócz twarzy mocno narażone są dłonie, dlatego dobrze jest nosić przy sobie nawilżający krem do rąk.

Mróz i przesuszenie w ogrzewanych pomieszczeniach mogą spowodować również podrażnienie skóry na całym ciele, dlatego zaleca się stosowanie peelingu przynajmniej raz w tygodniu i używanie odżywczego balsamu co jakiś czas. Jak widać, chodzi przede wszystkim o to, aby wybierać nieco cięższe, nawilżające i intensywniej działające kosmetyki. Sklep online Neness to idealne miejsce na zakup tego typu produktów – w odróżnieniu od drogerii stacjonarnych, znajdziemy tam dokładne opisy właściwości i szczegółowy skład poszczególnych kosmetyków. Często dostępne są one w zdecydowanie korzystniejszych cenach, dzięki czemu zakup produktów przeznaczonych specjalnie na porę zimową nie będzie dla nikogo zbyt dużym wydatkiem.


Materiał partnera