podkład do twarzy

Czy krem BB do cery trądzikowej to dobry pomysł?

Cera trądzikowa to czasami niemały problem. Trudno nam przewidzieć, jaki kosmetyk bądź jedzenie sprawi, że wypryski zaognią się lub wyskoczą w nowym miejscu. Przy tym typie skóry należy zachować dużą ostrożność w pielęgnacji oraz w codziennych wyborach żywieniowych. Zagwozdkę może także stanowić to, jakie kosmetyki do makijażu używać, szczególnie do pokrycia skóry. Podkład to nie zawsze dobre rozwiązanie, dlatego przychodzimy do ciebie z inną propozycją, jaką jest krem BB. O zaletach jego stosowania przy cerze trądzikowej przeczytasz poniżej!

Cechy cery trądzikowej

Cera trądzikowa oprócz wyróżniania się tym, że posiada na swojej powierzchni wypryski, wągry i zaskórniki charakteryzuje się również innymi cechami. Rozkładają się one dwojako – czasami cera ta kieruje się w stronę suchej, czasami w stronę tłustej. Cera trądzikowa sucha to skóra z aktywnymi stanami zapalnymi, ale również z wysuszonym naskórkiem. Objawia się ona zaczerwienioną i piekącą skórą, uczuciem ściągnięcia oraz widocznymi skórkami. Cera trądzikowa po stornie tłustej będzie posiadała dużą nadprodukcję sebum, która prowadzi do błyszczenia skóry oraz osadzania się na niej zanieczyszczeń. Obie te strony są równie negatywne, ponieważ prowadzą do zaognienia stanów zapalnych i pogorszenia problemu trądziku.

krem BB

Skóra z trądzikiem potrzebuje szczególnie dokładnej pielęgnacji. Jej podstawa jest taka sama, jak przy innych typach cer, natomiast w tym wypadku wykonywanie jej posiada o wiele wyższą wagę. Cera trądzikowa potrzebuje tak samo dokładnego oczyszczania jak i nawilżania. Dlaczego? W czasie oczyszczania pozbywamy się resztek makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry, ale również naruszamy barierę ochronną naskórka. Aby ją przywrócić do normalności, musimy stonizować skórę oraz dokładnie ją nawilżyć. Poprawne nawilżenie sprawia, że cera może się regenerować i normować swoje funkcjonowanie, w tym regulować pracę gruczołów łojowych. Brak nawilżenia tylko by pogorszył sprawę.

Inny sposób na nawilżenie, czyli krem BB

Jeżeli zastanawiasz się teraz: krem BB co to, jak go używać? To trafiłaś w dobre miejsce! Krem BB to produkt łączący w sobie cechy i zalety podkładu z kremem pielęgnacyjnym. Jest to uniwersalny kosmetyk do codziennego stosowania, który może być używany przez każdego. Kremy BB posiadają różne kolory, a ich delikatna formuła sprawia, że stopią się z kolorystyką najróżnorodniejszych skór. Krem BB do cery trądzikowej to świetne rozwiązanie, ponieważ jego dodatkowe właściwości nawilżające, bardzo dobrze się sprawdzą przy cerach suchych. Oprócz tego kremy BB tworzą warstwę ochronną na skórze, pod którą może się ona regenerować, co jest szczególnie ważne w leczeniu wyprysków. Trądzik powoduje wyjątkowo bolesne podrażnienia skóry, dobry krem BB załagodzi je i ukoi przemęczoną skórę.

Przy produktach tego typu może cię zastanowić – krem BB, jaki wybrać? Odpowiedź powinna być dostosowana do tego, czego potrzebujesz na co dzień. Jeżeli zależy ci na lepszym kryciu, wybierz krem BB oferujący je. Jeżeli jednak wolisz więcej właściwości pielęgnacyjnych, taki krem także na pewno znajdziesz!