pedzle do makijazu

Co warto wiedzieć o pędzlach do makijażu?

Czasy gdy wykonywało się makijaż aplikatorami to już przeszłość. Dzisiaj dobry zestaw pędzli pozwoli Ci zrobić ładny makijaż nawet niedrogimi kosmetykami. Na rynku dostępne są setki marek i typów pędzli. Jak skompletować z nich swój idealny zestaw, którym stworzysz dzienny, wieczorowy i imprezowy make-up?

Sklepy, Internet – wszędzie znajdziesz mnóstwo zestawów, które zawierają bardzo wiele rodzajów pędzli. Jednak nie wszystkie z nich przydadzą się „zwykłej śmiertelniczce”. Niektóre to profesjonalne akcesoria dla wizażystek i raczej z nich nie skorzystasz. Na początek wystarczy Ci najprostszy zestaw albo kilka pojedynczych pędzli. Czego potrzebujesz?

Pędzle do twarzy

Najważniejsze są dwa pędzle – jeden do pudru, drugi do konturowania twarzy. Pędzel do pudru powinien być zbity, a jego włosie miękkie i gęste. Do wyboru mamy pędzle z włosia naturalnego i syntetycznego – jeśli nie wiemy, jakie wybrać, sięgajmy po syntetyczne, ponieważ nie uczulają i nie odkształcają się po myciu. Jeżeli chodzi o pędzel do konturowania, najbardziej uniwersalne jest tak zwane „jajeczko”. Pędzlem o tym kształcie nałożysz zarówno bronzer, jak i róż. Trzecim stosowanym do twarzy pędzlem jest pędzel do podkładu. To rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą bawić się w nakładanie podkładu palcami ani gąbeczkami.

Pędzle do oczu

Istniej kilka rodzajów pędzli do oczu. Pierwsze to pędzle typu „koci język”. Doskonale nadają się do nakładania cieni na powiekę, a ich mniejszymi modelami bez trudu pomalujesz wewnętrzne kąciki oczu. Warto mieć w swoim zestawie jeden duży, zbity i miękki, oraz jeden mniejszy sztywniejszy, do kącików oczu i dolnej powieki.

Pędzel do rozcierania

To pędzel bardzo ważny dla wykonania perfekcyjnego makijażu. Pamiętaj, że make-up bez roztarcia oka nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Doskonały efekt uzyskuje się dopiero wtedy, gdy kolor cieni stopniowo blaknie i zanika. Najłatwiej uzyskasz ten efekt stosując pędzel do rozcierania. Ma on kształt pędzla „jejeczkowego”, ale jest wycieniowany.

Pędzel do eyelinera

Teraz wkraczamy w obszary makijażu precyzyjnego oka. Pędzel do eyelinera ma cienkie włosie, które pozwala wykonać kreski różnej grubości na górnej i dolnej powiece. Ponieważ eyelinery mają postać płynną lub kremu, pędzle do tego typu kosmetyków są wykonane z włosia syntetycznego. Dzięki nim łatwiej będzie Ci zaaplikować eyeliner, a efekt makijażu będzie bardziej naturalny.

Pamiętaj, że nakładanie kosmetyków pędzlami wpływa na jakość i trwałość makijażu, dlatego warto zainwestować w pędzle dobrej jakości. Dobrymi markami pędzli są między innymi HAKURO, KAVAI i Real Techniques. Duży wybór pędzli i akcesoriów do makijażu znajdziesz na stronie sklepu kosmetykomania.pl.

Materiał partnera