5 rzeczy niezbędnych do pielęgnacji paznokci

Pielęgnacja paznokci jest jednym z najważniejszych elementów w trosce o nasz piękny i zadbany wygląd. Eleganckie paznokcie wiele mówią o człowieku, świadczą również o jego kulturze i osobowości. Paznokcie nie muszą być zrobione u kosmetyczki, aby zachwycały swoim wyglądem. Wystarczy poświęcić niewiele czasu, aby osiągnąć zaskakujący efekt. Najważniejsza jednak jest regularność, niezbędne będą odpowiednie akcesoria. Jaki jest niezbędnik do pielęgnacji paznokci? Sprawdź, co koniecznie musisz kupić, aby odpowiednio zadbać o paznokcie!

1. Zacznij od przygotowania dłoni i paznokci

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie dłoni i paznokci do zabiegów. Dokładnie oczyszczamy dłonie i paznokcie, następnie wykonujemy masaż dłoni. W ten sposób oczyszczamy je oraz zmiękczamy paznokcie i skórki, co jest niezbędne zanim przystąpimy do kolejnych zabiegów. Możemy zastosować aromatyczny peeling. Posłużą do tego miska z wodą, mydło oraz specjalna oliwka, którą bez problemu znajdziemy w każdym sklepie i z łatwością zamówimy przez Internet.

2. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt

Kolejnym bardzo ważnym zadaniem jest prawidłowe skrócenie paznokci, wygładzenie ich i nadanie im kształtu. Ten etap nie obędzie się bez specjalistycznych narzędzi do manicure. Potrzebujemy solidnego pilnika, dobrej polerki do paznokci, a także porządnych cążków, które nie skrzywdzą naszych paznokci, ale nadadzą im oczekiwany kształt oraz skrócą do pożądanych wymiarów. W sklepach internetowych znajdziemy mnóstwo profesjonalnych zestawów do obcinania paznokci.

3. Pozbądź się nieestetycznych skórek

Zaraz po obcięciu paznokci musimy wygładzić także skórki. Do tego celu niezbędne są specjalne nożyczki do skórek. Za ich pomocą w pełni osiągniemy efekt zadbanych dłoni. Jest to już ostatni etap z wykorzystaniem przyrządów kosmetycznych. Na tak przygotowane paznokcie możemy nałożyć środki pielęgnacyjne.

4. Wzmocnij swoje paznokcie

Bardzo ważnym krokiem jest zastosowanie odżywki, która wzmocni paznokcie oraz sprawi, że będą błyszczące, świeże i zadbane. Na rynku jest dostępnych mnóstwo różnego rodzaju odżywek. Zwykle są przezroczyste i przystosowane do różnych rodzajów paznokci. Wybieramy odżywkę, która upora się z naszymi problemami, np. osłabioną płytką paznokciową. Odżywki są wzmocnieniem i odżywieniem paznokci, mogą również z powodzeniem posłużyć jako baza pod lakier.

Na tym etapie można zakończyć swój manicure. Jeśli jednak chcemy mieć eleganckie albo kolorowe paznokcie, niezbędne będą lakiery w odpowiednim kolorze.

5. Efekt finalny: wybierz kolor

Ostatnim i najbardziej inspirującym etapem jest nadawanie paznokciom koloru. Posłużą nam do tego różnorodne lakiery, ozdoby oraz top coat, który przedłuży trwałość pomalowanych paznokci. Sklepy internetowe mogą posłużyć nam za wielką inspirację w poszukiwaniu idealnego koloru. Pomogą też natychmiast zakupić upragnione akcesoria i lakiery bez wychodzenia z domu!