stomatolog

5 cech dobrej kliniki stomatologicznej

Od właściwego wyboru kliniki dentystycznej może zależeć stan zdrowia całego naszego organizmu. Klinika powinna być miejscem do którego wracamy bez niechęci, w którym – pomimo czekających nas stresujących zabiegów, potrafimy zrelaksować się i oddać w pełnym zaufaniu w ręce personelu medycznego. Nie zawsze jednak mamy czas na spokojny research, ponieważ czasami trzeba działać szybko.

Szukając odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, warto pamiętać o 5 cechach, które powinna mieć każda dobra klinika dentystyczna.

Po pierwsze – profesjonalizm

Profesjonalne podejście do pacjenta całego personelu: od lekarza stomatologa i asystentki stomatologicznej, po recepcjonistów to podstawa. Chodzi tu zarówno o posiadanie odpowiedniej fachowej wiedzy i znajomości procedur medycznych, jak i o odpowiednie podejście do pacjenta. Umiejętność budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu jest wyznacznikiem jakości danej kliniki.

Higiena w gabinecie… i w poczekalni

To warunek sine qua non. Jeżeli w klinice jest brudno, powinniśmy się stamtąd natychmiast ewakuować. Gabinet zabiegowy musi być sterylnie czysty, absolutnie nie powinny być dostrzegalne ślady po wizycie poprzedniego pacjenta. Profesjonalne kliniki dentystyczne obowiązkowo sterylizują narzędzia a tam, gdzie to możliwe używają jednorazowych części, końcówek i rękawiczek.

close-up of dental tools with shallow depth of field

narzędzia stomatologiczne

Nowoczesne technologie w klinikach stomatologicznych

Oprócz starych i sprawdzonych metod, dobra klinika dentystyczna musi być otwarta na nowinki technologiczne. Obojętnie czy dotyczą one diagnostyki obrazowej czy nowych metod zapobiegania próchnicy – liczy się aktualna najlepsza wiedza medyczna. Jeżeli w klinice stomatologicznej stosuje się nowoczesne technologie, mamy pewność że personel stale dokształca się i idzie z duchem czasu, a my mamy zapewnioną najlepsza opiekę.

Rzetelność, profesjonalizm i pozytywne podejście do pacjenta

Dobrą klinikę stomatologiczną rozpoznamy także po sposobie wykonywania procedur. Nawet pozornie rutynowe czynności powinny być wykonywane dokładnie i w skupieniu. Wywiad przeprowadzany z pacjentem przez znieczuleniem, karta choroby, wykonanie odcisków – to wszystko powinno być robione bez pośpiechu, z indywidualnym podejściem do pacjenta. Dokumentacja medyczna powinna być do wglądu na każde życzenie pacjenta.

Cennik usług stomatologicznych oferowanych w klinice

Cennik może być kwestią kontrowersyjną. Dobre kliniki stomatologiczne potrafią jednak oszacować koszt zabiegów w taki sposób, aby przygotować klienta na podjęcie rozsądnej decyzji dotyczącej metod leczenia. Gabinety podające pozornie niskie ceny, a mające w zanadrzu liczne koszty ukryte to nic innego jak naciągacze. Powinniśmy ich unikać.

Pamiętanie o powyższych 5 prostych zasadach pomoże nam wybrać profesjonalną i bezpieczną klinikę stomatologiczną i zaoszczędzi wiele stresu i rozczarowań.

Artykuł opracowany przy pomocy specjalistów z kliniki M-Dentica.

Materiał partnera