Co powinien zawierać dobry pokój hotelowy

Pokój hotelowy to specyficzne wnętrze, wymagające odpowiedniej aranżacji. Na stosunkowo niewielkim metrażu, zwykle rzędu kilkunastu metrów kwadratowych, trzeba bowiem wydzielić kilka stref umożliwiających wykonywanie różnych czynności. W pokoju hotelowym śpimy, jemy, relaksujemy się i pracujemy. Jak zatem powinien być wyposażony idealny pokój w hotelu?

Funkcjonalne wyposażenie

Wyposażenie pokoju hotelowego, wbrew pozorom, nie powinno być zbyt bogate. Za duża ilość mebli mogła by bowiem zagracić to niewielkich rozmiarów pomieszczenie. Liczy się zatem prostota i maksymalna funkcjonalność mebli. W pokoju hotelowym nie może oczywiście zabraknąć wygodnego łóżka. Do innych podstawowych sprzętów należy szafa lub garderoba umożliwiająca gościom przechowywanie rzeczy i utrzymanie porządku w pokoju, a także funkcjonalny stolik mogący służyć zarówno do spożywania posiłków, jak i w charakterze biurka do pracy. Do standardowego wyposażenia pokoju hotelowego należy też obecnie telewizor, najlepiej duży, z płaskim ekranem oraz bogatą ofertą programową. Na podłodze doskonale sprawdza się wykładzina podłogowa, którą łatwo utrzymać w czystości i dzięki której pokój nabiera przytulnej atmosfery. Oprócz tego ważne są również dekoracje, subtelne, ale wyraźnie podkreślające charakter pomieszczenia. Poza tym w pokoju powinien znaleźć się też telefon, mile widziany będzie także czajnik elektryczny.

Komfortowa łazienka

Prywatna łazienka w pokoju to standard dla większości renomowanych hoteli. Ważne jest, aby łazienka w pokoju była wysoce funkcjonalna – pomimo niewielkich zazwyczaj rozmiarów – i pomieściła umywalkę, toaletę, a także wannę lub kabinę prysznicową. Poza tym w łazience powinna znaleźć się również suszarka do włosów. Dobrym zwyczajem jest zapewnienie gościom zestawu darmowych kosmetyków hotelowych, np. mydła, szamponu i odżywki.

Co jeszcze?

Co jeszcze powinien zawierać idealny pokój hotelowy? Na to pytanie odpowiada pracownik hotelu Logos w Gdańsku: Każdy pokój hotelowy powinien posiadać ogrzewanie, coraz większą popularnością także w polskich obiektach noclegowych cieszy się klimatyzacja. W dzisiejszych czasach warunkiem udanego pobytu w hotelu jest również dostęp do szybkiego i bezpłatnego Internetu. Każdy pokój hotelowy powinien zatem posiadać nieograniczony dostęp do Wi-Fi. Poza tym ważne są także dodatkowe usługi, takie jak śniadanie w cenie pokoju czy też budzenie na życzenie. Goście cenią sobie również bezpłatne upominki, takie jak woda mineralna, kawa czy herbata w ramach powitania w hotelu. Odpowiednio zaaranżowany i funkcjonalnie wyposażony pokój to gwarancja udanego pobytu w hotelu.

Materiał partnera