Zastosowanie wodoszczelnych plandek

Transport materiałów, które nie są odporne na warunki atmosferyczne, bywa ryzykowny. Są towary, które doskonale będą mogły znosić nawet odległe podróże do miejsca docelowego bez żadnego przykrycia czy dodatkowych zabezpieczeń. Niestety są i takie materiały czy towary, które poddane wilgotnemu powietrzu, a tym bardziej opadom atmosferycznym, ulegną zniszczeniu. Jak je skutecznie zabezpieczyć?

Plandeki

Plandeki wodoszczelne, takie jak te dostępne w firmie Dr Thiel, mogą nie tylko doskonale zabezpieczyć towar przed zniszczeniem, ale również sprawić, że dotrze on do celu w nienaruszonym stanie. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu dla każdego pojazdu będzie mógł znaleźć się taki, który będzie pasował, a tym samym idealnie się sprawdzi w razie potrzeby.

Można znaleźć zarówno standardowe rozmiary plandek, jak i takie wykonane na specjalne zamówienie. Dlaczego tak ważny jest właściwy rozmiar plandeki? Dobrze spasowana jest w stanie zagwarantować swoją wodoszczelność, ponieważ obejmie całą powierzchnię, na której znajduje się towar – a to oznacza, że wszelkiego rodzaju przeciek będzie zwyczajnie niemożliwy.

Jakie funkcje pełnią plandeki?

Plandeki wodoszczelne doskonale sprawdzą się zarówno w formie okrycia towaru, jak i zabezpieczenia przed wodą; pełnią funkcję ochronną przed zniszczeniem i doskonale sprawdząją się w gospodarstwie rolnym, gdzie – jak wiadomo – transport musi być suchy. Warto jest zainwestować w taką plandekę, jeśli posiadamy przyczepę samochodową czy też ciągnik rolniczy. Nawet jeśli przez jakiś czas będzie leżała z boku, to być może sprawdzi się w najmniej oczekiwanym momencie. Plandeki doskonale sprawdzą się również jako zabezpieczenie towaru przed zniszczeniem w trakcie transportu. Bardzo wiele przedsiębiorstw dba o to, y pracownicy mieli na wyposażeniu swoich samochodów plandeki, ponieważ w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych można będzie z nich skorzystać.

Jakość i cena

Plandeki wodoszczelne – jak zresztą wskazuje ich nazwa – wyróżniają się bardzo dobrą odpornością na wodę i na przewodzenie wilgoci. Dzięki temu nie tylko nie dopuszczą do dostania się opadów atmosferycznych pod swoją powierzchnię, ale również nie spowodują, że towar będzie wilgotny. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku zboża, mebli, paneli czy też produktów spakowanych w kartonowe pudła. Rozdarte plandeki można oddać do zszycia, dzięki temu będą one mogły służyć ponownie i to w równie skuteczny sposób – nie trzeba się więc martwić za każdym razem, gdy plandeka się zerwie, zetrze albo zahaczy o coś ostrego i przedziurawi.

Materiał partnera