Zapraszanie gości na wesele. Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu, który wiąże się jednak z długimi przygotowaniami. Nie można pominąć żadnego szczegółu. Równie istotny co suknia czy ustalenie weselnego menu jest sposób, w jakim zaprosimy gości. Powinno być elegancko, a jednocześnie oryginalnie. Jakie zaproszenia na wesele wybrać?

Możliwości jeśli chodzi o stylistykę zaproszeń jest dziś tak dużo, że jedyne co nas ogranicza to własna wyobraźnia i inwencja twórcza. Zaproszenia powinny pasować do okazji, być przejrzyste i czytelne, a jednocześnie zapadać w pamięć gości na długo. Warto mieć na uwadze to, że kolorystyka i stylistyka zaproszeń to namiastka tego, jak będą wyglądać dekoracje na naszym weselu, a więc muszą z nimi tworzyć spójną całość.  Zaproszenia ślubne możemy kupić w gotowej formie np. zamawiając zaproszenia ślubne w jednej z firm polecanych przez serwis wesele.com.pl lub stworzyć coś własnoręcznie.

Najchętniej wybierane są tradycyjne zaproszenia ślubne. Królują subtelne, pastelowe kolory i eleganckie, bogato zdobione litery. Do tego delikatny element dekoracyjny taki, jak wstążka, serduszko czy kokardka. Jak czytamy poradach serwisu wesele.com.pl , bardzo ładnie prezentują się np. zaproszenia ślubne perłowe, niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Hitem są również oryginalne motywy ozdobne na zaproszeniach, takie jak np. drewno czy suszone kwiaty.

Oryginalne zaproszenia ślubne

Coraz większą popularność zdobywają jednak zaproszenia nowoczesne, a często nawet bardzo nietypowe. Pary młode decydują się chętnie na zaproszenia w formie, która wyraża ich osobowość czy zainteresowania i tak np. fani podróży wręczają gościom zaproszenia w formie paszportu, samolotu czy statku, artyści takie przypominające afisz teatralny, komiks czy  z osobiście namalowanym portretem młodej pary, a fani sportu przygotują np. zaproszenie w kształcie boiska piłkarskiego. Ciekawych pomysłów nie brakuje. Jeśli chcemy żeby sposób, w jaki zaprosimy gości na nasze wesele był jeszcze bardziej oryginalny, warto postawić na zaproszenie w formie multimedialnej i nagrać dla gości np. krótki filmik lub piosenkę.

Ręcznie robione zaproszenia

W ostatnim czasie popularne są również zaproszenia w stylu rustykalnym, które mają wyglądać tak, jak gdyby Państwo Młodzi osobiście podjęli się ich przygotowania. Wszystko dzięki typografii przypominającej odręczne pismo. Takie zaproszenia bez wątpienia będą jedyne w swoim rodzaju. Najbardziej godne uwagi są jednak ręcznie robione zaproszenia. Absolutnym hitem są zaproszenia wycinanki czy takie w formie mozaiki albo kolażu zdjęć młodej pary.

Co napisać na zaproszeniu ślubnym?

Jeśli już wybierzemy zaproszenie pojawia się dylemat, co na nim napisać. Zaproszenie na ślub musi oczywiście zawierać kilka najważniejszych szczegółów ceremonii i wesela, ale warto też dodać coś od siebie np. ulubiony cytat o miłości lub jakiś zabawny komentarz pasujący do okazji. W zaproszeniu można poinformować gości także o ewentualnej rezygnacji z kwiatów np. w zamian za datki na schronisko dla zwierząt czy zabawki dla podopiecznych jednego z domów dziecka. Możemy również wtajemniczyć gości np. w motyw przewodni naszego wesela.

Tanie zaproszenia ślubne

Cena zaproszeń ślubnych zależy przede wszystkim od ich formy, materiału, z jakiego będą wykonane i elementów wykończenia, a także nakładu pracy. Im lepsza jakość i bardziej kreatywna forma, tym drożej.  Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy oraz czy wykonanie zaproszeń zlecamy specjaliście czy też robimy wszystko samemu. Najdroższe zaproszenia mogą kosztować nawet 4 zł za sztukę, ale z powodzeniem można też znaleźć takie za 1 zł. Warto pamiętać, że nie zawsze drożej znaczy lepiej. Często w pakiecie z zaproszeniami możemy dostać również winietki dla gości czy etykiety na butelki z alkoholem, utrzymane w tym samym co zaproszenie stylu i kolorystyce.

Materiał partnera