Zalety hal stalowych

Nowoczesne hale stalowe to alternatywa dla wielu typów budynków. Nic dziwnego, że wyrastają jak grzyby po deszczu. Popularności przysparzają im liczne zalety, m.in.: szybkość wznoszenia, szerokie zastosowania oraz niewysoki koszt budowy przy zachowaniu wszelkich wymaganych prawem norm. Co można zrobić w hal stalowych i dlaczego warto? Z czego się składają i jak są zbudowane?

Zastosowania hal stalowych

Hale stalowe to konstrukcje, które spotykamy coraz częściej. Na ogół mają one przeznaczenie magazynowe i produkcyjne. Mogą stać się miejscem przechowywania lub niektórych prac wykonywanych zarówno przez ludzi, jak i maszyny. To jednak nie jedyne sposoby, w jakie można wykorzystać hale. O tym, jakie zastosowania znajdują dla nich inwestorzy, opowiada producent – przedstawiciel firmy Alfapanel.

Nasi klienci korzystają z hal stalowych przede wszystkim w charakterze magazynów dla towarów, które wymagają przechowywania pod dachem, w suchych i ciepłych miejscach. Oprócz tego hala stalowa może stać się pawilonem handlowym, a także kontenerem mieszkalnym. Niektórzy inwestorzy tworzą w nich przestrzenie przeznaczone dla ich własnej działalności, inni zaś z myślą o wynajmie. Hale doskonale sprawdzają się też jako garaże.

Mnogość zastosowań to jedna z licznych zalet hal stalowych. Jakie jeszcze mocne strony przemawiają za wykorzystaniem hali stalowej w swoim biznesie?

Konstrukcja i zalety hal stalowych

Hale stalowe składają się ze szkieletu tworzonego z ocynkowanych profili stalowych giętych na zimno. Są one obudowywane i izolowane przy użyciu płyt warstwowych poliuretanowych, a także płyt z wełny mineralnej czy styropianu. Lekka, prosta, a jednocześnie wytrzymała konstrukcja powstaje bardzo szybko i odpowiednio konserwowana posłuży wiele lat. Można ją z łatwością rozbudowywać lub dzielić na mniejsze w zależności od kierunku rozwoju firmy korzystającej z hali. Możliwy jest nawet zupełny demontaż, a następnie ponowne wzniesienie hali w innym miejscu.

Kolejną zaletą jest estetyka. Nowoczesne hale stalowe mają kształty zgodne z dzisiejszymi trendami architektonicznymi i nie odstają pod tym względem od budynków stawianych tradycyjnie. Mogą stać się w pełni reprezentacyjną siedzibą firmy.

Co szczególnie istotne, to to, że koszt wzniesienia konkretnego modelu hali jest z góry określony. Znana jest cena za metr kwadratowy obiektu, dzięki czemu dokładnie wiemy, na jaką halę możemy sobie pozwolić oraz jakie środki należy przygotować, aby obiekt spełniał nasze oczekiwania.

Szybkość stawiania, pełna elastyczność, nienaganny wygląd i mnóstwo zastosowań, a do tego atrakcyjna cena – to właśnie oferują hale stalowe. Czego chcieć więcej?

Materiał partnera