Zalety frezowania maszynami CNC

Frezarka CNC to jedno z najważniejszych urządzeń stosowanych w przemyśle metalowym. Umożliwia sprawną obróbkę elementów z użyciem specjalnie wyprofilowanych narzędzi, tzw. frezów. Proces obróbki frezarskiej na maszynach sterowanych numerycznie posiada szereg zalet. Najważniejsze z nich wymieniamy poniżej.

Precyzja

Wykorzystanie frezarek CNC jest powszechne między innymi dlatego, że pozwala na uzyskanie najbardziej skomplikowanych kształtów – np. form wtryskowych, matryc czy stempli. Cały proces frezowania odbywa się w oparciu o rysunki techniczne, dostarczane na wydruku lub w plikach CAD. Dzięki temu operatorzy frezarki wiedzą, jak wykonać zlecenie.

Uniwersalność

Choć frezowanie kojarzy się z obróbką metali, znajduje użytek również przy innych materiałach. Należą do nich m.in. drewno i tworzywa sztuczne. Usługę frezowania metalu i tworzyw sztucznych świadczy firma Jugema z Wielkopolski. Każdy zastosowany materiał jest wykorzystywany w optymalny i oszczędny sposób, uwzględniając redukcję ilości odpadów.

Powtarzalność

Frezarki CNC to urządzenia działające w oparciu o sterowanie komputerowe. Wszelkie procesy obróbcze odbywają się na nich w sposób ciągły, zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Zapewnia to pełną powtarzalność procesu – regularność kształtów i wymiarów, z seryjnym uzyskiwaniem elementów o takich samych parametrach.

Szybkość

Urządzenia frezujące posiadają automatyczny zmieniacz narzędzi, dzięki któremu praca na nich przebiega bardzo sprawnie, ze sporą oszczędnością czasu. Frezarki są w stanie pracować jednocześnie, w sposób ciągły w kilku osiach. Ponadto, po frezowaniu CNC można uzyskać wysoką jakość krawędzi, bez potrzeby przeprowadzania obróbki wykańczającej.

Urządzenie ma znaczenie

Jak widać, frezowanie CNC przynosi szereg korzyści. Kluczową kwestią jest zastosowanie odpowiedniego urządzenia. Zlecając usługę frezowania wykonawcy zewnętrznemu, warto zwrócić uwagę czy jego zaplecze techniczne spełnia nasze oczekiwania. Przykładem firmy, świadczącej usługi na najwyższym poziomie, jest wspomniana już Jugema. Przedsiębiorstwo posiada w swojej hali nowoczesne trójosiowe centrum obróbcze marki HAAS. Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z siedzibą firmy w Środzie Wielkopolskiej.

Materiał partnera