armatura przemyslowa

Zakup armatury przemysłowej – kryteria wyboru

Zakup armatury przemysłowej do naszego przedsiębiorstwa to decyzja na lata. Zależy nam na tym, by wszystkie elementy pozostały jak najdłużej sprawne, a dodatkowo chcemy mieć dostęp do części zamiennych. Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej instalacji i jakimi kryteriami się kierować? We współpracy z doświadczonym dostawcą, firmą Mowta z Gdańska, przygotowaliśmy krótki przewodnik po świecie armatury.

Od projektu do realizacji

Z budową instalacji przemysłowej jest jak z budową domu – zaczynamy od projektu, który musi zapewnić stabilność. Design jest tutaj kwestią drugorzędną, choć estetyki instalacji nie można całkowicie pomijać. Projektant powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność, ale nie powinien też zapominać o następstwach eksploatacji armatury. Całość powinna być zaprojektowana w taki sposób, by instalację można było łatwo skonstruować, prawidłowo użytkować i wraz z upływem czasu rewitalizować. Wybierając armaturę przemysłową powinniśmy się kierować gwarancją jakości, którą zapewniają stosowne certyfikaty. Nasza firma proponuje swoim odbiorcom indywidualne rozwiązania ze zoptymalizowanym rzeczywistym kosztem utrzymania – mówi specjalista z mowta.com.pl – wszystkie instalacje dostosowane są do konkretnych wymagań naszych klientów. W projektach niejednokrotnie udaje się wychwycić rozwiązania, które można zastąpić znacznie prostszymi zamiennikami. Nie wynika to z braku kompetencji inżynierów, a braku praktycznego doświadczenia. Warto więc zasięgnąć porady dostawcy, który zweryfikuje dla nas projekt.

Nowoczesne produkty

Trudno wyobrazić sobie wysokobudżetową inwestycję w elementy, które nie przeszły kontroli. Armatura przemysłowa musi posiadać certyfikaty jakości wymagane w Unii Europejskiej, które wskazują na bezpieczeństwo użytkowania. Powinniśmy oczekiwać od naszego dostawcy, że dostarczy nam również własną dokumentację projektową, która będzie stanowiła instrukcję montażu poszczególnych komponentów. Po ich scaleniu, możemy oczekiwać przeprowadzenia testów, po których otrzymamy raporty potwierdzające sprawność instalacji. Nigdy nie warto kierować się detalicznymi cenami jednostkowymi, ponieważ te mogą wprowadzić nas w błąd. Nawet jeżeli mamy już solidne doświadczenie w branży, w której działamy, warto zapoznać się z wkraczającymi na rynek nowościami. Podobnie jak w wielu innych branżach, w instalacjach coraz częściej stawia się na rozwiązania modułowe. Elementy projektowane i produkowane są w taki sposób, by były ze sobą kompatybilne. Nowoczesny dostawca to nie tylko osoba, która prowadzi sprzedaż. To zespół osób, które udzielają wsparcia technicznego oraz świadczą usługi posprzedażowe. Należą do nich regularne kontrole oraz serwis. Powinniśmy również zostać poinformowani o tym, jaki będzie rzeczywisty koszt użytkowania instalacji, który związany jest z koniecznością zakupu części zamiennych wymaganych w czasie eksploatacji.

Materiał partnera