mężczyzna w sklepie

Wyposażenie sklepu. Na jakie cechy zwracać uwagę, wybierając je do swojego salonu?

Wyposażenie sklepu może wydawać się rzeczą dość podstawową i łatwą w wyborze. Jednak nawet w tym przypadku warto zwracać uwagę na drobne szczegóły, które pomogą w wyeksponowaniu towaru i zachęcą klientów do obejrzenia tego, co znajduje się w asortymencie.

Solidne wykonanie

Jedna z najważniejszych cech wyposażenia sklepowego to mocne wykonanie każdej szafki, półki czy gondoli. Jest ono ważne przede wszystkim dlatego, że każdy mebel sklepowy będzie musiał znieść konkretne – często wcale nie małe – obciążenie. Będzie narażony także na intensywne użytkowanie: zabieranie z niego rzeczy przez klientów, ponowne ich odstawianie czy odwieszanie, przypadkowe potrącenie. Z tych względów warto zwrócić uwagę na jakość każdego mebla, która będzie odpowiadała za to, że wytrzyma on przez długi czas w nienaruszonym stanie.

Na uwagę zasługują sobie szczególnie mocne meble sklepowe Slatwall, które łączą w sobie wytrzymałość nowoczesnych płyt laminowanych MDF i metalowych elementów: wsuwek, łączników, rurek na wieszaki czy ochraniaczy krawędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko prezentują się zachwycająco, ale też są inwestycją na długie lata.

Wygląd i kolorystyka

Wspomnieliśmy już o nienagannym wyglądzie mebli i należy podkreślić, że jest on jednym z głównych czynników, który należy wziąć pod uwagę podczas wybierania konkretnych modeli. Powinny przede wszystkim pasować do całego wnętrza: do wykorzystanych w nim barw na ścianach czy podłodze, ale także do charakterystyki samego sklepu. Czego innego możemy bowiem spodziewać się po sklepie z ubrankami dla dzieci, a czego innego po eleganckim salonie sukien ślubnych.

Decydując się na konkretną stylistykę mebli, można osiągnąć wspaniały wygląd całego salonu, który z pewnością przyczyni się do zainteresowania klientów. Dzięki temu z większą chęcią spojrzą także na ubrania, co na pewno zwiększy szansę na zakup.

Manekiny na ubrania

W sklepach z odzieżą powinny znaleźć się także manekiny, które pomogą w prezentacji towarów. Dzięki rozwieszeniu ubrań na manekinach, możemy osiągnąć znacznie lepszy efekt, niż tylko prezentując je na półkach czy wieszakach. Każdy, kto przejdzie obok witryny, z pewnością zwróci uwagę na ciekawy strój, który ładnie układa się na ciele – zrobi to na nim większe wrażenie, niż bez zaprezentowania końcowego efektu.

Wybierając manekiny, warto zastanowić się nad dwiema kwestiami. Po pierwsze: gdzie mają stać? W witrynie, czy może również w środku sklepu na niewielkim podwyższeniu? Dodatkowo, co będą prezentować? Spodnie, spódnice, bluzki i bluzy, a może sukienki? To istotne kwestie, które zdecydują o tym, jakiego rodzaju ekspozytory wybierzemy.

Sklep z manekinami oferuje między innymi ekspozytory damskie, męskie i dziecięce, na których świetnie zaprezentują się główne elementy stroju. Oprócz nich warto sięgnąć także po dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak nogi czy główki, które pozwolą zaprezentować drobne elementy strojów.

 

fot. materiały prasowe